E premte, 22 Tetor, 2021
15.5 C
Tirana

Etiketa

opozitës

Udhëheqësja e opozitës në Bjellorusi refuzon ndihmën perëndimore

Udhëheqësja e opozitës në Bjellorusi, Svyatlana Tsikhanouskaya i tha “Zërit të Amerikës” se kriza politike e vendit është "absolutisht një çështje e brendshme", ndërsa...

Gjiknuri thirrje opozitës: Sillni një model, hapja e listave ka sfida

Përfaqësuesi i maxhorancës, Damian Gjiknuri, ka përshëndetur nismën e opozitës së bashkuar për të pranuar hapjen e listave. Pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik,...

Ilir Meta si shpresë për bllofin e opozitës

Nga Mero Baze Komisioni parlamentar i ngritur për të hetuar shkeljet e presidentit Ilir Meta, po e mbyll bilancin e tij me vërejtje për gabimet...

Majko thirrje opozitës: Jepni “dritën jeshile” për votën e emigrantëve

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, i është drejtuar me një thirrje opozitës për të dhënë dritën jeshile, për votën e emigrantëve. I ftuar...

Reforma zgjedhore, opozita e bashkuar kërkon që Këshilli Politik të mblidhet nesër

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Pertrit Vasili kanë kërkuar që Këshilli Politik të mblidhet sërish ditën e nesërme. Në kërkesën e dorëzuar, propozohet që...

Përse Ilir Meta po tenton të bëjë “të fortin” e opozitës

Nga Mero Baze Teatri i ri Kombëtar duket se po riformaton dhe opozitën shqiptare. Presidenti Ilir Meta, i cili dukshëm synon të jetë lideri i...

Mentaliteti “i të fortit”, dobësia e opozitës

Nga Alfred Peza Rifillimi i punës nga ana e Këshillit Politik për reformën zgjedhore, ka ekspozuar publikisht një tipar dallues të PD kryesisht por edhe...

Krahasimi mes opozitës së SHKUP-it dhe asaj të SHQUP-it

Nga Mero Baze Nikolla Gruevski udhëhoqi Maqedoninë e Veriut me grusht të hekurt për gati tre mandate dhe u rrëzua nga pushteti dy vite më...

“Janë të dënuar të përpëliten në zjarrin e urrejtjes”/Rama iu përgjigjet akuzave

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të opozitës dhe presdientit, se qeveria do të shpërdorojë ndihmat e dhëna në Konferencën e Donatorëve. Përmes një...

Basha takim me investorët italianë, iu prezanton planin ekonomik të PD

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim ditën e sotme me drejtues të suksesshëm të industrisë, infrastrukturës, dhe logjistikës, në rajonin e...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...