E enjte, 25 Nëntor, 2021
17.5 C
Tirana

Reforma zgjedhore, opozita e bashkuar kërkon që Këshilli Politik të mblidhet nesër

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Pertrit Vasili kanë kërkuar që Këshilli Politik të mblidhet sërish ditën e nesërme.

Në kërkesën e dorëzuar, propozohet që mbledhja të mbahet nesër, datë 2 qershor 2020, në orën 17:00.

Kujtojmë se afati i fundit i rënë dakord për të miratuar ndryshimet lidhur me Reformën Zgjedhore ishte 31 maji. Por edhe në mbledhjen e fundit nuk u arrit një marrëveshje.

Kërkesa e përfaqësuesve të opozitës:

Përshëndetje

Në vijim të diskutimeve të deritanishme dhe faktit që mbledhja e datës 31 maj 2020 nuk u zhvillua, me synim gjetjen e konsensusit për çështjet e përcaktuara në axhendën e Këshillit Politik, propozojmë mbledhjen e Këshillit nesër, datë 2 qershor 2020, në orën 17.00.

Përfaqesuesit e Opozitës së Bashkuar

Oerd Bylykbashi

Petrit Vasili

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bullgari/Detajet e aksidentit tragjik, dyshohet për sasi mbi normë të naftës

Ende vijojnë hetimet për shkaqet që ndikuan në aksidentin e autobusit maqedonas. Hetimi në lidhje me shkaqet të cilat çuan në humbjen e 46...

Protesta/Rama i befason të gjithë: Të vijë edhe ai me dy gishtat lartë

Sot përpara Kuvendit kanë dalë në protestë fermerët, të cilët kanë qenë duke pritur kryeministrin Edi Rama që të futej në seancë plenare. Kreu i...

“Më kanë vjedhur paratë”/ Mendoi se mashtroi policinë, pranga 42-vjeçarit

Mashtroi policinë se i kishin vjedhur lekët në shtëpi, por përfundon vetë në pranga. Është kjo historia e shtetasit me inicialet  A. S., 42...

“S’kam kohë të flas”/Bora Muzhaqi reagon pas 8 ditësh për krimin makabër

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi, duket se ka gjetur kohë për të folur lidhur me krimin makabër, ku një 8-vjeçar...

Pranga mësueses, u dërgonte foto e video intime nxënësve 13 dhe 14-vjeçarë

Një ish-mësuese zëvendësuese 19-vjeçare me Sistemin e Shkollës së Qarkut Cleveland, u arrestua pasi autoritetet thanë se ajo ndau materiale seksuale me disa fëmijë....