E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

olsian cela

Olsian Çela bën bilancin e 2019-s: Niveli i krimeve është ulur me 3% në të gjithë vendin

Kryeprokurori Olsian Çela është shprehur se niveli i krimeve në të gjithë vendin, për vitin 2019 është ulur me 3% në krahasim me vitin...

Masat për parandalimin e koronavirusit, kryeprokurori bën lëvizjen e tij

Në kohën kur në vend janë konfirmuar 64 persona të infektuar me koronavirus dhe 2 viktima, kryeprokurori Olsian Çela ka bërë lëvizjen e tij. Prokuroria...

Kryeprokurori Olsian Çela bën lëvizjen urgjente, urdhër të prerë vartësve

Lirimet nga qelia të personave të dënuar me burgim të përjetshëm për vepra të rënda penale, si vrasja, apo edhe pranimet e kërkesave të...

Prokurori i Përgjithshëm e pohon: Drejtësia ka mungesa në burime njerëzore

Prokurori i Përgjithshëm, Olsian Çela është shprehur se organet e drejtësisë po përballen me mungesa të theksuara në burime njerëzore. Në fjalën e tij në...

U pyet për padinë e Metës ndaj ministres Gjonaj, ja çfarë thotë kryeprokurori

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka qenë në Vlorë, për analizën e KLSH-së. Pas takimit është pyetur për padinë e presidentit Meta në SPAK...

Ambasadorja e SHBA takon kryeprokurorin Olsian Çela

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara Yuri Kim ditën e sotme ka zhvilluar takimin e parë me Prokurorin e Përgjithshëm Olsian Çela. Teksa uroi këtë të...

Ambasadorja amerikane takim me krerët e drejtësisë, kërkesa e saj

Ambasadorja e re e SHBA-së në Shqipëri, Yuri Kim ka zhvilluar sot një takim me krerët e institucioneve të reja të drejtësisë, konkretisht me...

“Jepini policisë lëndë narkotike të stërvisë qentë”, shkresa e kryeprokurorit

Policia kap me dhjetëra kilogram hashash, por nuk ka drogë për të stërvitur qentë e saj. "Abc News" ka arritur të sigurojë dokumentin ku...

Kush do të jetë krahu i djathtë i kryeprokurorit Çela (Emri)

Posti i zv.Prokurorit të Përgjithshëm i është besuar Thoma Janos. Pas përmbylljes së procesit përzgjedhës ka folur edhe kryeprokurori i ri, Olsian Çela. “Sfida jonë...

Tritol në makinën e prokurorit të Vlorës, reagon kryeprokurori Çela

Kreyprokurori Olsian Çela ka reaguar pas shpërthimit të një sasie eksplozivi në makinën e prokurorit të Gjykatës së Shkallës së parë Vlorë, Albert Kuliçi. Çela...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT