E diel, 25 Tetor, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

Oliver Varhelyi

Vizitoi Shqipërinë: Karantinohet Varhelyi, një anëtar i stafit me koronavirus

Pak ditë pasi vizitoi Shqipërinë ku zhvilloi një serë takimesh me krerët më të lartë të shtetit, Komisioneri për Zgjerimin e BE, Oliver Varhelyi...

Varhelyi: Duhet t’i bindim shtetet për liberalizimin e vizave për Kosovën

Komisionari i Bashkimit Evropian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Oliver Varhelyi, tha sot në Prishtinë se duhet bindur shtetet anëtare të BE-së për t’i liberalizuar...

BE: Vettingu proces thelbësor për integrimin, të ndalen sulmet e padrejta

Në kuadër të vizitës zyrtare në Tiranë, Komisioneri për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi është takuar me anëtarët e...

Meta sfidon Ramën: Do rikthej për rishqyrtim në Kuvend ndryshimet e njëanshme të Kodit Zgjedhor

Presidenti i Republikës, Ilir Meta informoi Komisionerin për Politikën e Fqinjësisë Europiane dhe Negociatat e Zgjerimit, Oliver Varhelyi se do të rikthejë për rishqyrtim...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Komisioneri i BE-së flet për koalicionet

Komisioneri i BE-së për Zgjerim, Oliver Varhelyi, deklaroi se përsa kohë ndryshimet në Kodin Zgjedhor nuk ndalojnë koalicionet paszgjedhore, atëherë nuk përbëjnë problem. Në...

Varhelyi: Kemi marrë dakordësinë për çeljen e negociatave me Shqipërinë

Komisioneri evropian për Zgjerim, Oliver Varhelyi, në një konferencë për shtyp me kryeministrin Rama, tha se është dhënë dakordësia për çeljen e negociatave me...

Rama i përgjigjet akuzave të Gjonit: Komisioneri është treguar gjithmonë i ndershëm në thënien e gjërave ashtu siç janë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave të deputetit Ralf Gjoni, teksa akuzoi komisionerin Oliver Varhelyi, se po gënjen në disa pika. Në kundërpërgjigje,...

“Po punojmë me ju që të bëheni shtete anëtare të BE-së”, Varhelyi: Institucionet të punojnë me njëra-tjetrën

Komisionieri Evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë në BE, Oliver Varhelyi, mbajti një fjalë përshëndetëse në Kuvendin e Shqipërisë, duke vlerësuar punën me reformat në...

Varhelyi ”ngrin” Maqedoninë e Veriut: Pa marrëveshje me Bullgarinë, s’ka negociata

Një ditë pas publikimit të raportit vjetor, Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi në BE, Oliver Varhelyi nga Shkupi tha se Maqedonia e Veriut përmbush...

Komisioneri Varhelyi sot në Tiranë, zbardhet agjenda

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi, do të zhvillojë sot pasdite një vizitë zyrtare në Tiranë. Zyrtari i lartë...

Të fundit

U shpartalluan nga Bajerni, klubi gjerman thumbon Barcelonën

Eintrahti Frankurtit nuk e ka bërë tragjedi humbjen e thellë 5-0 ndaj Bajern Mynihut ditën e djeshme në Bundesligë. Klubi tentoi të inkurajojë tifozët e...

Nuk i deklaroi, britanikes i sekuestrohen mijëra paund në Rinas

Një britanike është kapur me 21 mijë e 900 paund të padeklaruara në Rinas. Asaj iu gjetën paratë gjatë kontrollit në vijën e dytë, të...

Patozi këshillon Topallin: Mos humb kohë me stalinistët e fundit në Evropë

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi këshillon ish-kryetaren e Parlamentit, Jozefina Topalli që të mos humbë kohë duke u marrë me ata, që...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Pandemia ‘ripushton’ Italinë, mbi 21 mijë raste në 24 orë

Vala e dytë e pandemisë Covid-19 ka ‘ripushtuar’ Italinë. Gjatë 24 orëve të fundit, vendi fqinj ka regjistruar 21,273 raste të reja dhe 128 viktima. Me...