E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Etiketa

njeh

Një tjetër shtet njeh pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi bën me dije se një tjetër shtet ka njohur pavarësinë e Kosovës. Përmes një postimi në Twitter, Thaçi njofton...

Një tjetër shtet evropian njeh patentat shqiptare

Një lajm i mirë vjen për Shqipërinë. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar se Bullgaria do të njohë lejet e...

Berisha e njeh mirë fundin e opozitës

Nga Ilir Yzeiri/ Askush nuk do të kishte dashur që të shihte se si lideri i opozitës së parë pluraliste, njeriu që u vu...

E rëndë/ McGregor nuk njeh limite, ofendon gruan e Khabib Nurmagomedov

Conor McGregor pak ditë më parë i dha fund aventurës së tij në UFC ku njoftoi edhe tërheqjen nga sporti i arteve parciale mikse....

“Rudina Hajdari? Figurë politike me trashëgimi politike, historia njeh rikthime”

Grida Duma duke folur për përjashtimin e Rudina Hajdarit nga strukturat e Partisë Demokratike, tha se politika ka uljet dhe ngritjet e veta dhe...

Juventusi nuk njeh kundërshtarë, Ronaldo shënon dhe shkruan historinë (Video)

Juventusi vazhdon të jetë e pamposhtur dhe me rekorde në Serie A. Bardhezinjtë kanë mposhtur SPAL-in me dhe deri tani kanë grumbulluar 37 pikë...

Trondit Kotzias: Ushtria greke nuk njeh kufijtë shqiptarë, kërkon ‘Vorio-Epirin’

Ish-ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias ka tronditur me deklaratën e tij të fundit në një intervistë për news247.gr, ku u shpreh se...

Belgjika njeh patentat shqiptare

Një tjetër shtet do të njohë lejet e drejtimit shqiptare, pas Greqisë e cila i ka njohur pak kohë më parë patentat shqiptare si...

Portieri nuk njeh rregullat elementare, pëson gol qesharak (Video)

Sjellje qesharake nga portieri Tadhg Ryan. Ai harroi rregulloren për një moment në fitoren 2-1 të Galway ndaj Cabinteely të dielën. 21-vjeçari vendosi topin...

Greqia njeh patentat shqiptare, marrëveshja e parë mes Bushatit dhe Kotzias

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, dhe Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikolaos Kotzias, nënshkruan sot në Souni, Greqi, Marrëveshjen për...

Të fundit

Shqiptari mbyt gruan e tij në Greqi, ja çfarë i tha policisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një familje shqiptare në Greqi, ku bashkëshorti i ka marrë jetën gruas së tij. Krimi i rëndë...

Shira dhe reshje dëbore, temperatura në -2 gradë

Vranësira, shira dhe reshje dëbore mbizotërojë motin në vendin tonë duke filluar nga orët e para të ditës, ku më të konsiderueshme reshjet do...

Sigurimi i makinës nuk pritet të kushtojë më njëlloj për të gjithë

Çmimet që drejtuesit e mjeteve do të paguajnë për sigurimin e detyrueshëm të mjeteve do të diferencohen bazuar në faktorët që ndikojnë në rrezikun...

Omicron ‘godet’ kriptomonedhat, Bitcoin humbet 10 mijë dollarë në 24 orë

Çmimet e Bitcoin ranë ndjeshëm gjatë natës të së shtunës, duke rënë në nivelin më të ulët afër 43.000 dollarëve. Kriptovaluta më e spikatur...

Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë

Nga: Lorenc Vangjeli Një deputet socialist u dërgoi kolegëve të tij në parlament fotografinë e Enver Hoxhës. Të majtët u distancuan prej tij, kurse të...