E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Etiketa

Nikos Dendias

Zgjerimi në detin Jon, Dendias: Rrisim territorin sovran me 10%

Në parlamentin grek ka filluar debati për projektligjin i cili parasheh zgjatjen e kufirit detar në Detin Jon. Miratimi i mundshëm i këtij projektligji...

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje, Dendias paraqet në parlament projektligjin

Ministri i jashtëm grek, Nikos Dendias paraqiti në sesionin e sotëm parlamentar projekt-ligjin për zgjerimin e ujërave territoriale në detin Jon, deri në Kepin...

Rama në Athinë, del foto nga dreka me Mitsotakis

Kryemnistri Edi Rama zhvilloi një vizitë zyrtare në Greqi, ku u takua fillimisht me Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias dhe homologun, Kyriakos Mitsotakis. Në...

Rama në Athinë, mediat greke: Deti në Hagë është tema kryesore

Kryeministri Edi Rama, ndodhet në Greqi për një vizitë zyrtare, ku u takua me Ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias dhe homologun, Kyriakos Mitsotakis. Sipas...

Pas Turqisë, Rama shkon në Greqi: Takon Dendias, Mistotakis i shtron darkë

Pas vizitës dy ditore në Turqi, kryeministri Edi Rama do të udhëtojë nesër drejt Greqisë, ku do të takohet me homologun grek. Mediat greke shkruajnë...

Ministri i Jashtëm grek zhvillon bisedë telefonike me kryeministrin Rama

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Denidas ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin Edi Rama. Lajmin e ka bërë vetë të ditur Denidas përmes një...

Çështja e detit/ Dendias kontakton Xhaçkën, ja për çfarë u diskutua

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias kontaktoi homologen e tij shqiptare, Olta Xhaçka. Lajmi është bërë i ditur nga vetë kryediplomati, nëpërmjet një postimi...

Zgjerimi i Greqisë me 12 milje, Berisha: Rama po shet detin

Ditën e djeshme, Greqia miratoi vendimin për zgjerimin e ujërave territoriale në detin Jon deri në 12 milje. Lidhur me këtë çështje, ka reaguar ish-kryeministri...

Ministri i Jashtëm grek zbulon marrëveshjen e ‘fshehtë’ me kryeministrin Rama

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias ka bërë një deklaratë lidhur me çështjen e kufirit detar me Shqipërinë. Gjatë një interviste për “Real News”,...

Rusia mbështet Greqinë për zgjerimin me 12 milje në detin Jon

Greqia është në të drejtën e saj që të përcaktojë hapësirën e ujërave territorialë me fqinjët. Me këtë deklaratë, ministri i Jashtëm i Rusisë, nisi...

Të fundit

Detaje nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid, raportohet për 2 viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një ndërtesë në Madrid duke lënë të paktën dy persona të vdekur dhe disa të plagosur. Kryetari...

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...

Ndodhej në arrest shtëpie, arratiset këngëtarja Fjolla Morina

Këngëtarja Fjolla Morina, e cila ndodhet nën masën “arrest shtëpie” është arratisur nga banesa në të cilën qendronte. Mësohet se një patrullë e policisë së...

Nuk i lejohet kandidimi, Kurti: S’jam në dijeni, kryesoj listën e Vetëvendosjes

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është ka reaguar në lidhje lidhur me përgjigjen që Këshilli Gjyqësor i Kosovës i ka dhënë KQZ-së për...

Fundosja e “Wilhelm Gustloff”, tragjedia më e madhe detare e të gjitha kohërave

Titaniku, është tragjedia detare më e përmendur, por nuk është tragjedia më e madhe në histori. 33 vite më vonë, do të mbytej në...