E diel, 25 Tetor, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

ngjarje

Ngjarja në Tushemisht, kapet në pyll 52-vjeçari dhe 3 bashkëpunëtorë

Policia ka arritur të vërë në pranga 4 persona, të akuzuar si të lidhur me ngjarjen në Tushemisht, ku u qëllua me armë ndaj...

Ngjarja e rëndë në Pogradec/ Gjykata jep masën e sigurisë për 44-vjeçarin

Gjykata e Pogradecit ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 44-vjeçarin Olsi Çekiçi, i cili vrau nënën e tij katër ditë më...

Futbollisti i Milanit rrëfen ngjarjen e rëndë që sapo i ndodhi

Futbollisti i Milanit Samu Castillejo përmes postimeve në Instagram, njoftoi se sapo i ka ndodhur një ngjarje e rëndë. Ai ka rënë pre e grabitjes,...

Ngjarje e rëndë në Kukës, mbytet në liqen i mituri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Kukës, ku një 16-vjeçar është mbytur në Liqenin e Fierzës. Policia bën me dije se...

Rrëfehet 30-vjeçarja që u plagos dje tek “Xhamlliku”

30-vjeçarja e cila u plagos ditën e djeshme në zonën e “Xhamllikut”, së fundmi është prononcuar rreth ngjarjes. Ajo rrëfeu se kishte dalë për të...

Çfarë ndodhi në shkollë? 30 nxënës në urgjencë

30 nxënës janë dërguar në urgjencë pas një ngjarje të pazakontë në shkollën “Janaq Kilica” në Fier. Nxënësit kanë mbërritur në urgjencën e Spitalit të...

“Vrau veten”, akt-ekspertiza zbardh ngjarjen e Bularatit për Kostandin Kacifas

Kostandin Kacifas, njeriu që në 28 tetor 2018 ditën e dëshmorëve të Greqisë, ka qëlluar me breshëri kallashnikovi kundër policisë shqiptare në fshatin Bularat...

Ngjarje e rëndë në një kishë në Florida, 2 viktima

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Florida, ku si pasojë e një sulmi të armatosur, dy persona kanë humbur jetën. Raportohet se ngjarja ka...

Rrahu kushëririn me çekiç, zbardhen detaje tjera nga arrestimi i të rrezikshmit

Dalin në dritë detaje tjera në lidhje me arrestimin e Vladimir Gjutës. Bëhet me dije se 40-vjeçari akuzohet për dy ngjarje të dhunshme të ndodhura...

Rusi/ U bleu çokollata e më pas dogji për së gjalli dy fëmijët e saj

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Nizhny Novgorod të Rusisë Perëndimore. Elena Karimova, dyshohet se ka djegur së gjalli dy fëmijët e saj,...

Të fundit

Biblioteka Aleksandrisë dhe Rajhshtagu gjerman: Zjarret që ndryshuan historinë

Gjatë historisë, zjarret kanë çuar në ndryshime drastike në modelet e popullsisë, infrastrukturën dhe rrjedhën e ngjarjeve botërore. Këtu janë shtatë zjarre që ndryshuan...

Papa Françesku pro martesave LGBT, përpjekje për të shmangur përçarjen e Kishës

Nga Simone Cosimi “Wired” Nga njëri kamp, ai më i zhurmshmi, nuk e kanë problem ta etiketojnë si Anti-Krishti. Aty afër ishte edhe paraardhësi i...

Dhënia e shtetësive, Presidenca-Ramës: Fake news i ndyrë

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar sërish ndaj akuzave të kryeministrit Rama, duke thënë se ka shpifur për kreun e shtetit,...

Italia shtrëngon masat: Mbyllen baret pas orës 18:00

Italia pritet të shtrëngojë më shumë masat për të parandaluar përhapjen e koronavirusit, pas rritjes së shpejtë të numrit të rasteve javët e fundit. Sipas...

Danimarka kërkon test negativ të Covid-19 për punëtorët e huaj

Danimarka ka në plan të prezantojë një kërkesë që punëtorët e huaj të përkohshëm, të cilët vijnë nga vendet me norma të larta të...