E mërkurë, 19 Maj, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Neritan Ceka

Neritan Ceka infektohet nga koronavirusi

Arkeologu Neritan Ceka raportohet të jetë infektuar me COVID-19. Burime për TvT bëjnë të ditur se arkeologu i njohur po trajtohet për sëmundjen në shtëpi. Po...

Personaliteti italian e cilëson Bylisin qytetërim grek/ ‘Shpërthen’ në kritika arkeologu shqiptar

Personaliteti i madh italian, Vittorio Sgarbi ka qenë i pranishëm këto ditë në Shqipëri, ku ka vizituar vende të ndryshme me qëllim promovimin e...

“S’po shkoj në palestër dhe shëtitje nga liqeni”, Neritan Ceka: Opozita është serioze

Arkeologu dhe historiani Neritan Ceka, ka shprehur disa pakënaqësi për menaxhimin e situatës nga koronavirusi, por në vija të përgjithshme thotë se githçka është...

Neritan Ceka thumbon Gent Cakajn: Ka performancën e një mësuesi fshati!

Politikani Neritan Ceka është shprehur se edhe pse shqiptarët kanë mijëra intelektualë, ata përfaqësohen nga mediokriteti maksimal. I ftuar në studion e lajmeve në RTV...

Neritan Ceka e thotë troç: Duhet të bëhemi si Kosova

Duke iu referuar procesit të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, mbajtur pak ditë më parë në Kosovë, Neritan Ceka shprehet se edhe Shqipëria duhet të...

Ceka: Kryeministri ynë me brekushe, është në vendet e fundit të shqiptarëve modernë

Historiani Neritan Ceka, ka deklaruar mbrëmjen e sotme në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora, se Edi Rama renditet në vendet e fundit të...

Goditi Ramën me çizme, befason Neritan Ceka: I kam puthur dorën Kryemadhit, ja çfarë i thashë

Politikani dhe arkeologu Neritan Ceka shprehet se një meritë për zgjedhjet e parakohshme në Kosovë kanë edhe përfaqësuesit e OSBE. Sipas tij, nuk kanë...

“Do të shkojmë si cjapi te kasapi”/ Ceka: Ditën që do të hyjmë në Evropë, do të pendohemi

Neritan Ceka deklaron që Shqipëria ende nuk është përgatitur për t’u bërë pjesë e Bashkimit Evropian, ndërsa shton se “do të shkojmë si cjapi...

“Nuk ka zgjedhje të parakohshme”, Ceka: Ja kush i fiton zgjedhjet në 2021

Historiani Neritan Ceka, ka folur rreth zgjedhjeve që do zhvillohen, duke theksuar se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme. I ftuar në emisionin “360...

Komisioni për Metën/ Neritan Ceka shpërthen kundër anëtarëve: Janë injorantë!

Politikani, historiani dhe diplomati Neritan Ceka, ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel, ku ka folur për Komisionin...

Të fundit

Ukraina shkarkon ministrin e tretë të Shëndetësisë, shkak pandemia

Parlamenti i Ukrainës votoi për shkarkimin e ministrit të Shëndetësisë, Maksym Stepanov, për shkak të trajtimit të pandemisë së koronavirusit. Ligjvënësit votuan me 292 vota...

A ka konflikte me Metën? Kim: Kam diskutuar me Uashingtonin

Fushata elektorale e zgjedhjeve të 25 prillit, rriti tensionet midis partive politike, por jo vetëm. Presidenti i Republikës, Ilir Meta pati një përplasje në...

Hajdari: PD mund të ringrihet përmes reformimit

Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, ka komentuar situatën politike në vend pas zgjedhjeve parlamentare të 25 prillit. I ftuar në emisionin ''Shqip'', Hajdari e cilësoi si diçka...

Si të luftojmë alergjinë me ushqime e jo me ilaçe

A mund të përdorim ushqime në vend të ilaçeve për të zhdukur simptomat e alergjisë?  Dietologu i Spitalit Weill Cornell në New York,  Rachel...

Ushqimet që ndalojnë diarrenë në stinën e nxehtë

Me afrimin e ditëve të nxehta duket se për shumë persona kthehet edhe rreziku nga diarreja. Por çfarë mund të bëjmë për ta ndaluar...