E enjte, 29 Tetor, 2020
14.4 C
Tirana

Etiketa

ndeshja

Lituani-Shqipëri 0-0/ Start i vrullshëm, Kombëtarja në kërkim të revanshit

Ka nisur ndeshja në Lituani. Siç dihet tashmë, trajneri Reja i qëndron fantatik formacionit 3-5-2 ku në portë është kapiteni Etrit Berisha. Kuqezinjtë e drejtuar...

Shqipëria tregon “dhëmbët”, traversa i mohon golin kuqezinjve

Aktualisht është duke u luajtur në Almati, përballja mes Kazakistanit dhe Shqipërisë, e vlefshme për Ligën C, Grupin 4, të Ligës së Kombeve. Në minutën...

Kazakistan-Shqipëri, kuqezinjtë e Rejës në kërkim të triumfit

Pak minuta më parë ka filluar sfida mes Kazakistanit dhe Shqipërisë. Një ndeshje kjo ku kuqezinjtë e Edi Rejës do të kërkojnë me çdo...

Sot fiton Kosova (nëse luan me zemër)

Mungesat e kombëtares së Kosovës janë të dhimbshme, mirëpo sot nuk është koha për të vajtuar, por për të luajtur. Lojën, shumë herë, e...

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri për shkak të luftës

Anulohet miqësorja Armeni-Shqipëri, që ishte programuar për t’u luajtur më datë 7 tetor në Jerevan. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se është...

Frikë nga virusi/ Lojtarët e ekipit gjerman ruajnë distancën nga kundërshtarët dhe humbasin 37 me zero

Një skuadër futbolli gjermane është mundur me rezultatin 37 me 0, pasi lojtarët e saj ruanin distancën nga kundërshtarët sepse kishin dëgjuar që disa...

Bayern “shkatërroi” 8-2 Barcelonën, tekniku gjerman tregon çelësin e suksesit

Bayern Munich ka mundur mbrëmë Barcelonën me rezultatin e thellë 8-2. Kështu Bayern u kualifikua në gjysmëfinalen e ‘Champions League’, duke eliminuar katalanasit. Pas ndeshjes...

Zbulohet nëse Mbappe do të aktivizohet në ndeshjen kundër Atalantës

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, ka njoftuar se sulmuesi Kylian Mbappe do të jetë gati për sfidën ndaj Atalantës. Ai e bëri të ditur këtë...

Shtyhet ndeshja e kampionatit, 6 lojtarë rezultojnë pozitivë

Një ndeshje e kampionatit spanjoll ëshë shtyrë ditën e sotme, pasi 6 lojtarë të një skuadre rezultuan pozitiv me koronavirus. Ndeshja e kategorisë së dytë,...

Laçi mposht Luftëtarin, rrëmben vendin e tretë në klasifikim

Laçi ka marrë tashmë vendin e tretë në renditjen e përgjithshme, pasi fitoi me rezultatin 3-1 ndeshjen e radhës përballë Luftëtarit. Kurbinasit ishin superiorë në...

Të fundit

Juve bie në Torino përballë Barçës, Sevilja dhe Dortmundi bëjnë detyrën

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Champions League. Barcelona ka mundur pastër 2-0 Juventusin. Lacio dhe Klub Bryzh e kanë mbyllur në barazim 1-1...

Topalli prezantoi partinë e re, thumbon Ndoka: Sot “rilindi” Jozefina, urime

Sulme të shumta ka pasur ditët e fundit ndaj Jozefina Topallit dhe të gjithë eksponentëve që kanë braktisur Partinë Demokratike për të krijuar forcat...

Morata i shënon tre herë Barcelonës, asnjë gol nuk vlen

Dy herë dërgoi topin në rrjetë Alvaro Morata në pjesën e parë përballë Barcelonës në Champions League, por goat u anuluan për pozicione të...

Më shumë se 71 milionë amerikanë kanë votuar tashmë në zgjedhjet presidenciale

Amerikanët po votojnë herët për zgjedhjet presidenciale të së martës së ardhshme në shifra rekord, si rezultat i ndjenjave të forta pro ose kundër...

Nuk kemi shkop magjik, Manastirliu-qytetarëve: Mbani maskat dhe ruani distancën

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu iu ka bërë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat e vendosura nga autoritetet shëndetësore. Sipas saj, vetëm në këtë mënyrë...