E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

22 mijë tifozë në stadium/Braçe shpërthen ndaj Dukës: Vetëm 40% janë vaksinuar

Ish-zv. kryeministri Erion Braçe, ka shpërthyer në revoltë të hapur ndaj Armand Dukës, lidhur me biletat e shitura për ndeshjen me Poloninë. Për ndeshjen me Poloninë janë shitur 22 mijë bileta, kapaciteti i plotë i stadiumit “Air Albania”.

Ndërsa nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, çdo ditë e më shumë po kërkohet bërja e vaksinës dhe distancim fizik, në ndeshjen e radhës janë shitur të gjitha biletat. Kjo situatë ka sjellë edhe shqetësimin nga ana e Erion Braçes, sa i takon stadiumit plot, ku vetëm 40% kanë bërë vaksinën.

Shqipëri-Poloni do të luhet nesër në orën 20:45 në “Air Albania”, ku do të ketë 22 mijë tifozë të pranishëm. Biletat e hedhura në treg për këtë takim, janë shitur të gjitha dhe kjo është konfirmuar zyrtarisht edhe nga FSHF-ja. Braçe e mbyll me një apel ndaj të gjithëve, se vaksina është liri.

Statusi

STADIUMI PLOT?

ME 40% MBULESE VAKSINALE?

ME KETE NUMER INFEKTIMESH DITORE VECANERISHT NE TIRANE?

ME KETE NUMER VDEKJESH?

Per me teper kur ne po shfyjne celjen e universiteteve jave per jave pikerisht per te arritur mbrojtjen vaksinale e shmangur vatra infeksioni?!

Shikoni, e kuptoj qe deshira eshte shume e madhe, nevoja, pasioni gjithashtu;

Por kujtoni dramen e BERGAMOS pas asaj ndeshjeje ne San Siro!

Nuk demton perkundrazi e kthen nje ambjent te sigurt nje norme prej 40-50% te vendeve ne stadium, ne distance e me maska!

E di, i kam degjuar boll ato fjalite “klubet plote”, “shkollat hapur”, “autobuset po plot”, “koncertet e kastes”, “premierat e Xhejmsit” etj etj:

Por shihini tabelat me te dhenat e Italise, Spanjes, Gjermanise;

NJE VAKSINE DUHEJ, DUHET PER TE QENE TE LIRE!

Dhe shihini stadiumet e tyre si funksionojne!

Lexo edhe :   Komentet negative për vaksinat, nisin hetimet për presidentin e Brazilit
Lexo edhe :   S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Pa VAKSINE dhe te PAPERGJEGJSHEM, vec ky ne foto mund te katandise!

VAKSINA ESHTE LIRI!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...