E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

ndarja e Kosovës

Berisha: Soros loboi për ’21 janarin’ dhe ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se miliarderi Xhorxh Soros ka lobuar për ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011 ku mbetën të vrarë 4 protuestues,...

Ndarja e Kosovës, Bushati: Ide e vjetër serbe, një shqiptar e risolli në jetë

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ka folur në lidhje me çështjen e ndarjes së terrritorit të Kosovës. Bushati u shpreh se kjo ishte një ide...

Haradinaj: Me Ramën rrezikohej ndarja e Kosovës

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka konfirmuar se në përplasjet me Ramën nuk kanë ndikuar miqësia me Berishën dhe Metën. Haradinaj ka komentuar në...

Kundër copëtimit të Kosovës/ Haradinaj: I surprizuar me Bushatin

Ramush Haradinaj ka shprehur mirënjohjen e tij për presidentin Ilir Meta, ish-kryeministrin Sali Berisha, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe për kryetaren e LSI,...

Kryemadhi: Rama hodhi në treg ndarjen e Kosovës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi shkruan se qeveria e Ramës përveç dëmeve në vend, guxoi të hedhë në treg edhe ndarjen e Kosovës. Përmes një...

Të fundit

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...

Fitoi humbja!

Nga Skënder Minxhozi/ Nëse doni një situatë perfekte kaosi dhe vetëvrasjeje kolektive brenda një partie të madhe politike, përfytyroni sa më poshtë: Kryetari sapo ka...

Dorëheqja e Ruçit, ja kur e lajmëroi Ramën e Ballën për vendimin

Kryeministri Rama ishte informuar një javë më parë se të bëhej publike për dorëheqjen e Gramoz Ruçit nga mandati i deputetit, dhe nga çdo...