E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Kundër copëtimit të Kosovës/ Haradinaj: I surprizuar me Bushatin

Ramush Haradinaj ka shprehur mirënjohjen e tij për presidentin Ilir Meta, ish-kryeministrin Sali Berisha, liderin e opozitës Lulzim Basha dhe për kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, pasi kanë dalë publikisht kundër idesë për copëtimin e Kosovës.

Ai tha gjatë intervistës për “Çim Peka LIVE” në Syri TV, se duke qenë kryeministër i Kosovës, është përballur me një aksion të rrezikshëm, të dëmshëm për Kosovën.

“E thirr Berishën, presidenti Meta, Lulzim Bashën dhe Monikën. I thirri të gjithë miqtë. Nuk kam problem te përkatësia. Vetëm ta ndihmojmë kombin dhe vendin. Me pas ndonjë informatë si mund të ndihmohet Shqipëria.

Asnjë nuk kam pas tendenca me dëmtue ndikimet e brendshme të vendit. Duhet ta dijë çdo shqiptar. Nuk ka të bëjë me përkatësinë time. Duke qenë kryeministër i Kosovës, jam përballur me një aksion të rrezikshëm, të dëmshëm për Kosovën.

Me këtë rast më lejoni të falenderoj ish-kryeministrin Sali Berisha, që ka patur një qëndrim shumë të qartë, presidentin Ilir Meta, Lulzim Bashën dhe Monika Kryemadhin. Por edhe plot të tjerë që kanë dalë kundër. I jam falenderues edhe Bushatit që i ka dalë kundër kësaj ideje. Mua më ka bërë përshtypje”, u shpreh Haradinaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Foltorja e Kuçovës dhe kuvendi i partisë: numrat, superstruktura e ideologjia

Nga: Genc Pollo 1-NUMRAT E KUÇOVËS E MË GJERË  Javën e kaluar isha i pranishëm në Foltoren e PD-së në Kuçovë; aty kam shërbyer si deputet...

Implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje

FIFA vjen me risi, ku do të implementohet teknologjia e re për pozicionin jashtë loje. Kjo teknologji të re, do të implementohet në Kupën...

Çfarë dimë për variantin Omicron, që po “gjunjëzon” botën

Varianti Omicron i COVID-19, paraqet një rrezik global "shumë të lartë", tha të hënën Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). Varianti, i klasifikuar zyrtarisht si 'B.1.1.529'...

Dha dorëheqjen javën e kaluar, kryeministrja e Suedisë rikthehet në detyrë

Magdalena Andersson, e cila dha dorëheqjen shtatë orë pasi u zgjodh si kryeministrja e parë femër e Suedisë javën e kaluar, është përzgjedhur sërish...

Ishte duke raportuar LIVE, gazetaren e ngacmojnë duke e prekur nga të pasmet

Një incident ka ndodhur me një gazetare sportive, e cila gjatë raportimit LIVE është ngacmuar nga një person. Por edhe ajo nuk ka qëndruar...