E hënë, 6 Korrik, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

mjek

Maqedoni e Veriut/ Një mjek humb jetën nga koronavirusi

Në Maqedoninë e Veriut është regjistruar sot viktima e parë në radhët e bluzave të bardha nga koronavirusi. Bëhet fjalë për mjekun specialist, Arifikmet Deari,...

Pandemia/ Ndërron jetë në Spitalin Infektiv mjeku hematolog Arjan Pushi

Mjeku hematolog Arjan Pushi, i cili ishte infektuar me koronavirus, ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv. “Ministria e Shëndetësisë njofton me hidhërim të thellë ndarjen...

Humb jetën nga koronavirusi mjeku i njohur në QSUT

Shënohet viktima e parë nga koronavirusi në radhët e bluzave të bardha në Shqipëri. Prof.Dr.Arjan Pushi, mjek Hematolog në QSUT, ka ndërruar jetë disa ditë...

Koronavirusi/ Përfundon në intubim mjeku i repartit të hematologjisë

Një mjek i repartit të hematologjisë, i infektuar me koronavirus, ka përfunduar në intubim. Mjeku punonte tek pavioni i sëmundjeve të gjakut, hematologjisë, ku dyshohet...

Mjeku Tritan Kalo reagon lidhur me pandeminë: Është ulur këmbëkryq në mesin tonë

Mjeku i njohur infeksionist Tritan Kalo ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga koronavirusi në Shqipëri. Kalo shkruan në rrjetin social Facebook...

Mjeku italian: Virusi në fillim ishte si tigër, tani është si mace

Mjeku italian Matteo Bassetti deklaroi së fundmi se koronavirusi po zbutet. Ai theksoi se virusi fillimisht ishte si tigër, ndërsa aktualisht është si mace. “Virusi po...

Ndahet nga jeta profesori dhe mjeku i njohur, Panajot Boga

Profesori dhe mjeku i njohur i Ortopedisë, Panajot Boga është ndarë nga jeta. Boga ka qenë drejtues i shërbimit të Ortopedisë në Shqipëri për shumë...

“Kjo është për të vënë duart në kokë”, mjeku tregon përse shpërtheu koronavirusi në QSUT

Mjaft shqetësuese është situata me mjekët që janë infektuar me koronavirus, ndërsa ata janë në krye të detyrës, për t’iu shërbyer pacientëve të tyre....

“Të iki se i kam çarë kokën”, Pipero shpërthen ndaj aktivistit: Virusi qarkullon

Mjeku i njohur Pëllumb Pipero, ka reaguar me një mesazh të fortë nisur nga një koment në rrjetet sociale të aktivistit Erion Kristo. Me një...

“Do mendojmë për ardhmërinë, apo do brohorasim “rroftë partia!?”, Tritan Kalo nuk ndalet

Mjeku i njohur Tritan Kalo, nuk ka të ndalur me mesazhet thumbuese. Ai kërkon të dijë nga qytetarët, nëse kanë reflektuar gjatë këtyre dy...

Të fundit

Aksident i rëndë në Fier, humb jetën një person

Një aksident i rëndë rrugor raportohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Fier, ku për pasojë një person ka humbur jetën. Sipas News24, ngjarja...

Tensione në Azi/ Aeroplanmbajtëset e SHBA bëjnë manovra në Detin e Kinës së Jugut

Marina e SHBA njofton se dy aeroplanmbajtëse amerikane po zhvillojnë manovra në Detin e Kinës së Jugut, një hapësirë ujore që është bërë objekt...

Dalin rezultatet preliminare të zgjedhjeve në Kroaci

Ditën e sotme në Kroaci janë mbajtur zgjedhjet parlamentare, ku rezultatet jozyrtare të Komisionit tregojnë se partia HDZ ka fituar 71 vende në Parlament...

Trump: Vaksina e koronavirusit do të dalë para fundvitit

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, deklaron se vaksina ndaj koronavirusit do të jetë gati përpara fundvitit. “Dua të dërgoj falënderimet tona për shkencëtarët dhe studiuesit...

Shpërthyen infektimet, Spanja rikthen kufizimet në zonën turistike

Spanja ka rikthyer kufizimet në rajonin veriperëndimor të Galicias, pas një shpërthimi tjetër të koronavirusit. Mediat spanjolle bëjnë me dije se vetëm ata që shkojnë...