E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

Ministria e Shendetesise

Frika nga infektimet/ Ministria: Ja si duhet t’i hamë vaktet ushqimore

Ministria e Shëndetësisë këshillon qytetarët që të konsumojnë vaktet ushqimore në distancë nga të afërmit dhe familjarët. Në udhëzuesin e shpërndarë nga MSH, tregohet niveli...

Shtimi i të infektuarve, Ministria e Shëndetësisë bën gati spitalet rajonale

Përveç 500 shtretërve në dispozicion të sëmurëve me Covid 19 në Tiranë, Ministria e Shëndetësisë po bën gati spitalet rajonale, duke kthyer një pjesë...

Shifra alarmante me të infektuarit në vend, 5 viktima në 24 orët e fundit

Shifra të frikshme vijojnë të raportohen nga Ministria e Shëndetësisë, lidhur me situatën me pandeminë. 5 persona kanë humbur jetën, si pasojë e koronavirusit. Gjatë...

Shifra të larta të infektimeve ditore me Covid, ndërrojnë jetë 4 persona

Ende asnjë shenjë përmirësimi nga koronavirusi në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë infektuar 171 persona, një shifër e lartë kjo, duke iu...

Rritje e frikshme e të infektuarve në vend, 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Sërish vijion me shifra të larta bilanci i personave që kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Betejën me virusin e kanë humbur 4...

Mjeku akuzon Manastirliun: Ka mbajtur sekret shifrat reale të viktimave dhe infektuarve nga Covid-19

Mjeku i njohur, Erion Dasho akuzon Ministrinë e Shëndetësisë, përkeqmenaxhim të situatës Covid-19, dhe se ka mbajtur sekret shifrat e viktimave apo të të...

Rëndohet situata me pandeminë në Shqipëri/ 4 viktima dhe 144 raste të reja

Situata me pandeminë vijon të jetë shqetësuese në vendin tonë. Në raportimin më të fundit të Ministrisë së Shëndetësisë, u bë me dije se...

Bilanci/ Rritet numri i viktimave, bien rastet e reja

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 4 viktima nga koronavirusi në vend. Betejën me virusin e kanë...

Nga 1 tetori hapen ambientet e brendshme të bareve dhe restoranteve. Vijon ‘ndëshkimi’ për diskot dhe klubet e natës

Sikundër njoftoi kryeministri Rama, Ministria e Shëndetësisë dhe Komiteti Teknik bëjnë të ditura kushtet e hapjes së ambienteve të brendshme të lokaleve. Komiteti Teknik i...

Bilanci/ Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja në vend

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar viktima nga koronavirusi në vend. Fatkeqësisht e kanë humbur betejën me...

Të fundit

Ç’duhet të dini mbi Kolegjin Zgjedhor, që zgjedh presidentin e SHBA-së

Deri më tani, shumica e kandidatëve presidencialë që kanë fituar votën e Kolegjit Zgjedhor, kanë fituar dhe presidencën. Por pse u vendos një sistem...

Meta: Thellësisht i tronditur nga tërmeti që goditi Greqinë dhe Turqinë

Presidenti Meta, ka reaguar me anë të një mesazhi për situatën e vështirë që po përjeton Turqia pas tërmetit shkatërrimtar 6.6 ballë. Meta shprehet...

“Në Izmir ka shumë shqiptarë”/Ambasadori Robo flet për tërmetin shkatërrues

Ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Kastriot Robo, teksa foli për tërmetin shkatërrimtar në Turqi, tha se ende nuk dihet sa persona ka të lënduar....

Pamje apokaliptike/Tërmeti rrëzon pallatet në Turqi (FOTO-VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë. Mediat turke kanë shfaqur pamje të rrënojave të një ndërtese shumëkatëshe në...

Pamje tmerri nga Turqia/ Erdogan: Të gjitha ekipet janë në terren

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka reaguar pas tërmetit të fuqishëm që goditi Izmirin pak minuta më parë. Tërmeti me magnitudë 6.9 i...