E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Ministria e Shëndetësisë publikon protokollin për votimet e 25 prillit

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar protokollin për votimet në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Konkretisht, thuhet se nëse dikush ka shenja si ethe, mungesë frymëmarrjeje ose temperaturë duhet të qëndrojë në shtëpi. Po ashtu, një gjë të tillë duhet ta bëjnë personat e infektuar.

Sallat e votimit rekomandohen që të jenë në katin e parë, dhe të kenë hyrje dhe dalje të veçantë me qëllim shmangien e grumbullimeve.

Maska është e detyrueshme, teksa kutitë e votimit dhe dhomat e fshehta duhet të vendosen 2 m larg komisionit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....