Audiopërgjimi i Lames/ Basha: Akt kriminal, duan t’ju marrin votën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar lidhur me përgjimet e publikuara të kryetarit të Kadastrës, Artan Lame.

Nga Kamza, ku zhvilloi një takim elektoral me qytetarë dhe simpatizantë, Basha e cilësoi si një akt kriminal, pasi kërkon t’u marrë votën e më pas t’ua prishin shtëpitë.

Ndër të tjera, Basha u shpreh se kjo është politika që shkatërroi vendin për 8 vite me radhë.

Lulzim Basha: ”Skandal, pas skandali. E dëgjuat se si drejtori i përgjithshëm i Kadastrës me porosi të Edi Ramës udhëzon që të shkojnë derë më derë dhe t’u thonë familjeve që do t’u japin legalizimet, por në fakt ne nuk do ua bëjmë por s’mund tua themi tani. Ky është një akt kriminal sepse në ato shtëpi që do t’i prishë pas 25 prillit është sakrifica e jetës, e fëmijëve, e bijave dhe bijve tuaj në emigracion. Premton legalizim kur në fakt qëllimi është tua prishë pas zgjedhjeve vetëm që tua marrë votën me mashtrim.

Ky është Edi Rama i 8 viteve. Dëgjojeni siç e dëgjoi gjithë Shqipëria sot. Kjo është politika që shkatërroi vendin për 8 vite me radhë. Le ta marrë përgjigjen nga Kamza, Paskuqani, Zallherri dhe gjithë Shqipëria. Më 25 prill do ta largojmë duke votuar numrin 9. Për të gjithë ata që duan ta gëzojnë pronën e tyre votoni më 25 ndryshimin, votoni numrin 9.”