E martë, 26 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

miliona

COVID-19/ BE “i jep një dorë” Kosovës, pritet t’i dhurojë miliona euro

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë pritet të dhurojë 5 milion euro për të luftuar koronavirusin. Informacionin e mësipërm e ka konfirmuar Dinka Zhivalj, zëdhënëse...

Miliona vetë izolohen në Kinë, virusi mban në ankth botën

Të paktën 41 të vdekur në Kinë pas infektimit me virusin corona. Mijëra të infektuar. Kina ka ashpërsuar masat e kontrollit në fundjavën e festimeve...

Ndryshimet e klimës do të shkaktojnë zhvendosjen e miliona njerëzve

Ndryshimet e klimës do të shkaktojnë zhvendosjen e miliona njerëzve nga shtëpitë e tyre, dhe bota duhet të përgatitet për këtë situatë, thotë Agjencia...

Këngëtaret shqiptare në listën e më të pasurve, sa miliona kanë në llogari

Së fundmi është publikuar lista e personazheve të famshëm më të pasur nën moshën 30-vjeçare në Britaninë e madhe. Sipas revistës së njohur britanike “Heat”...

Miliona viktima nga tërmetet gjatë shekujve të fundit, kush janë më shkatërruesit

Tërmetet janë një dukuri natyrore e rrezikshme. Ato kanë shkaktuar vdekjen e mbi 13 milionë njerëzve gjatë 4000 viteve të fundit. Kjo është një...

Griezmann pranon të humbasë miliona euro, vetëm të luaj me… Messin

Antoine Griezmann duket se ka vendosur të largohet nga Atletico Madrid në fundin e këtij sezoni. Francezi është i gatshëm të heqë dorë nga...

10 kafshët shtëpiake që kanë trashëguar miliona dollarë nga pronarët e tyre

10. Shimpazeja Bubbles, fitoi 2 milionë dollarë si trashëgimi nga këngëtari Majkëll Xhekson. 9. Gruaja e producentit të serialit të famshëm Star Trek, i la...

Abuzoi me tenderët miliona eurosh, arrestohet ish-juristi i Ministrisë së Drejtësisë

Bie në prangat e policisë, ish-juristi në Ministrinë e Drejtësisë, Lysien Ali, i shpallur në kërkim prej 5 ditësh për abuzim me tenderët miliona...

“Rama grabit miliona me koncesione, tani u kërkon para studentëve”

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili shprehet se deklaratat e kryeministrit Edi Rama për të protestat e studentëve janë mashtrim. Me anë të një...

Më i paguari në Youtube është 7 vjeç, fiton miliona

Një shtatëvjeçar i cili bën vlerësimin e lodrave për fëmijë, është shpallur personaliteti me fitimet më të mëdha në YouTube, me shifrat prej 22...

Të fundit

Kur “Othello” i Shekspirit do të shfaqej për herë të parë në Teatrin Kombëtar

Nga Aurenc Bebja “Paris-presse” ka botuar, të shtunën e 20 dhjetorit 1952, në faqen n°7, një shkrim në lidhje me shfaqjen “Othello” të Shekspirit në...

AKU inspekton 484 biznese, gjobiten 2 prej tyre

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ditën e sotme ka kryer 484 inspektime të bizneseve ushqimore dhe ka gjobitur 2 prej tyre. Raportohet se bizneset e gjobitura...

Meta, Basha e Rama ‘ulen’ së bashku për birra (FOTO)

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen për pasojat që ka lënë pandemia. Fundjavat janë gjithmonë të bllokuara, duke ndikuar gjithmonë e më...

Turqi/ Politika luan me fatin e mijëra refugjatëve

Turqia i joshi refugjatët në kufirin me Greqinë. Por megjithatë BE-ja mbeti për ta e paarritshme. Tani refugjatët ndodhen sërish të bllokuar në Turqi. Shumë...

Pandemia/ Ta kanë rritur rrogën? Pipero flet troç (VIDEO)

Mjeku Pëllumb Pipero është kthyer në një personazh në përditshmërinë tonë, si pasojë e këshillave për COVID-19. Dalja e tij e shpeshtë në ekran,...
WhatsApp KONTAKTO TT