E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

mbreteri e bashkuar

Nuk ka qetësi për Mbretërinë e Bashkuar, bilanci për 24 orët e fundit

Teksa shtetet e tjera evropiane po shohin një përmirësim të situatës nga koronavirusi, nuk duket të jetë ky rasti edhe për Mbretërinë e Bashkuar. Vendi...

Nuk është më Italia, Mbretëria e Bashkuar regjistron numrin më të madh të viktimave në Evropë

Mbretëria e Bashkuar është tashmë vendi me numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi në Evropë. Të dhënat e fundit të publikuara nga autoritet...

Gati t’ia kalojë edhe Italisë, bilanci i viktimave në Mbretërinë e Bashkuar

Shifrat e larta të të infektuarve dhe viktimave që po regjistrohen çdo ditë në Mbretërinë e Bashkuar, po e kthejnë atë në vendin më...

Mbretëria e Bashkuar nuk gjen rehat, rritet sërish numri i viktimave nga koronavirusi

Bilanci i viktimave nga koronavirusi është rënduar ndjeshëm në 24 orët e fundit, në Mbretërinë e Bashkuar. Vendi sot ka shënuar 639 viktima, 279 më...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar

Numri i viktimave nga COVID-19 në Mbretërinë e Bashkuar është rritur. Mbretëria e Bashkuar është kthyer në vendin e pestë në botë që ka regjistruar...

Bie numri i viktimave në Britani, por prapë shifra mbetet më e larta për sot në Evropë

Teksa shtete të tjera si Spanja dhe Italia kanë shënuar një ulje të ndjeshme të numrit të viktimave, situata në Mbretërinë e Bashkuar vijon...

Mbretëria e Bashkuar/ Të enjten nis testimi i vaksinës tek njeriu

Një lajm i mirë vjen nga Mbretëria e Bashkuar, ku pritet të testohet vaksina e koronavirusit tek njeriu. Sekretari  i Ministrisë së Shëndetësisë britanike, Matt...

Arsyeja pse Mbretëresha e Britanisë feston dy ditëlindje

Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeth II feston sot ditëlindjen e saj, duke mbushur plot 94 vjeç. Por që prej marrjes së fronit, mbretëresha feston...

Mbretëria e Bashkuar vijon të raportojë shifra të zymta, bilanci për 24 orë e fundit

Mbretëria e Bashkuar vijon të jetë një ndër shtetet që regjistron bilancin ditor më të rëndë nga koronavirusi. Në 24 orët e fundit në vend...

Mbretëria e Bashkuar shënon sërish rritje të numrit të viktimave

Bilanci nga koronavirusi ka shënuar një rritje këtë fillim jave në Mbretërinë e Bashkuar. Mësohet se në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë 717...

Të fundit

Prej vitesh në kërkim/ Kush janë tre të miturit shqiptarë që rezultojnë ende të humbur

Data e sotme, 25 maj shënon Ditën Botërore të Fëmijëve të Zhdukur. Në portalin botëror për fëmijët e zhdukur, “Global Missing Children’s” mes rasteve...

Policia arreston 4 persona, ja akuzat që rëndojnë ndaj tyre

Policia bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar 4 persona, ndërsa janë proceduar penalisht 2 të tjerë. Shtetasi I. B., 37...

11 javë me Covid – 19

Nga Ilir Beqaj Shqipëria mbylli javën e 11të që nga rasti i parë pozitiv i konfirmuar me sëmundjen e Covid-19. Në mbyllje të javës së 11të...

Gazeta franceze “Le Monde” i kushton një artikull shkatërrimit të Teatrit Kombëtar në Tiranë

Shkrimi i gazetës “Le Monde” Kryeministri shqiptar Edi Rama dërgoi policë dhe ndihmës të tjerë shtetërorë, për të shkatërruar një nga institucionet kryesore të vendit...

Tentoi të rrëmbente 4-vjeçaren, gjykata jep masën e sigurisë për të riun nga Korça

Gjykata e Korçës ka dhënë sot masën e sigurisë për 20-vjeçarin, që tentoi të rrëmbente një të mitur pak ditë më parë. Gjykata vendosi shtrimin...
WhatsApp KONTAKTO TT