E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Etiketa

Marrëveshja

“5 Qershori është një marrëveshje ordinere”, Meta merr një tjetër drejtim

Presidenti Meta ka ndryshuar mendje, duke e cilësuar marrëveshjen e 5 Qershorit si një marrëveshje ordinere. Në një intervistë gjatë mbrëmjes së sotme në...

“Jemi një, bashkë pa kufi”, firmoset marrëveshja për mbështetje financiare ndaj Luginës së Preshevës

Sot është firmosur marrëveshja mes Kosovës dhe Shqipërisë, për të ngritur një fond ndërshtetëror për mbështetjen financiare të Luginës së Preshevës. Në takimin e...

Drafti/ Yuri Kim: Opozita mori përgjegjësitë e saj, palët të mos devijojnë nga marrëveshja

Ambasadorja Yuri Kim ka reaguar lidhur me diskutimet mes palëve për ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Kim u shpreh se e vlerëson draftin e sjellë nga opozita...

Zgjerimi me 12 milje/ Greqia e gatshme të marrë hapa të tjera, pa “palë të treta”

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias, ka paralajmëruar se Greqia do të ndërmarrë hapa të mëtejshëm në zgjerimin e ujërave territoriale me 12 milje...

Konflikti Greqi-Turqi/ Ngjela: Rama të bëjë kujdes, ndryshe do akuzohet për tradhti kombëtare

Avokati Spartak Ngjela shprehet se kryeministri Edi Rama nuk do të bëjë një marrëveshje deti me Greqinë, pasi këtë gjë ia kushtëzon vendimi i...

Kreshnik Spahiu: Nuk ishte Turqia ajo që rrëzoi marrëveshjen e 2009

Kreshnik Spahiu ka deklaruar se në rrëzimin e marrëveshjes së Detit në 2009 nga Gjykata Kushtetuese, nuk ka ndikuar Turqia, por SHBA. Në një lidhje...

Thaçi: Pika për njohjen e Kosovës u hoq se nuk pranoi Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar si një fitore marrëveshjen e nënshkruar në Uashington mes Kosovës dhe Serbisë. I ftuar në emisionin “Open”...

Marrëveshja në Shtëpinë e Bardhë, Kurti: E rrezikshme dhe e turpshme për Kosovën

Albin Kurti, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, ka reaguar në lidhje me marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë në Washington. Kurti shkruan se kjo marrëveshje Kosovës...

Marrëveshje që i bën punë presidentit Trump, më shumë se Kosovës e Serbisë

Nga Skënder Minxhozi Kishte shumë kureshtje në ajër të enjten pasdite, rreth asaj që kryeministri kosovar dhe presidenti serb e kishin komentuar si një marrëveshje...

Si do të përdoret Liqeni i Ujmanit nga Kosova dhe Serbia

Kosova dhe Serbia firmosën dje në Shtëpinë e Bardhë marrëveshjen historike për normalizim ekonomik. Në kuadër të kësaj marrëveshjeje, parashihet hartimi i një studimi të...

Të fundit

Pronat në jug/ Lame: Meritojmë medalje, bëmë një hartë se nuk ka pasur

Kreu i Kadastrës, Artan Lame ka folur lidhur me pronat e minoritarëve grekë në jug të vendit. Përballë kreut të OMONIA-s, Fredi Belerit, Lame u...

Dëshmi rrëqethëse: Lashë mbi 4 mijë euro në Sanatorium, babain e lanë pa bukë

Një ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi dëshminë e vajzës së të ndjerës që ndërroi jetë nga Covid-19 në spitalin “Shefqet Ndroqi”. Ajo tregoi...

”Boshatiset” stoli i PSG, trajneri Poçetino infektohet me Covid-19

Trajneri i ri i Paris SG, argjentinasi Mauricio Poçetino, ka rezultuar i infektuar me Covid-19. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi kryeqytetas, në prag...

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...