E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

maduro

Venezuela pretendon se ka paraprirë një atentat me dron ndaj presidentit Maduro

Kryetari i Parlamentit të Venezuelës Jorge Rodriguez tha të martën se qeveria e tij parapriu një sulm të planifikuar me dron kundër Presidentit Nicholas...

Sekretari Pompeo: Maduro i ka ditët e numëruara

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo tha të dielën se Presidenti i Venezuelës Nicolas Maduro është në pushtet vetëm “për momentin” megjithë dështimin këtë javë...

Përplasjet në Venezuelë shkaktojnë viktima, Guaido: Mos u tërhiqni!

Një grua është qëlluar për vdekje dhe dhjetëra persona të tjerë janë plagosur në kryeqytetin e Venezuelës në Caracas, të mërkurën gjatë përplasjes mes...

Kriza në Venezuelë/ Maduro mospërfillës: Mposhtëm grushtin e shtetit

Presidenti i Venezuelës, Nikolas Maduro tha se ai ka mposhtur tentativën për grusht shteti të liderit të opozitës, Juan Guaido. Dhjetëra gardianë dolën në...

Alarmohet Venezuela, thirrje për grusht shteti kundër Maduros

Autoritetet venezueliane thonë se po hedhin poshtë një përpjekje të vogël për grusht shteti, pasi kreu i opozitës Juan Guaido njoftoi se ishte në...

“Do të sjellim lirinë”/ Venezuelë, Guaido bën thirrje për grusht shteti

Kreu i opozitës venezueliane, Juan Guaido deklaroi ditën e sotme se kishte marrë mbështetjen e një grupi të ushtarësh të guximshëm në një video...

Lufta për pushtet në Venezuelë, SHBA shton presionin ndaj Maduros

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo gjatë takimeve me udhëheqësit amerikano-latinë ka denoncuar përpjekjet e Rusisë, Iranit dhe Kubës për mbështetjen e presidentit Nicolas...

“Maduro i Ballkanit u kap duke vjedhur”, Basha inkurajon protestuesit: Ky vend ka zot

Lulzim Basha nuk është i pranishëm në protestën që opozita ka organizuar para Parlamentit ditën e sotme. Kreu i opozitës ndodhet në Gjermani, por...

SHBA njofton tërheqjen e personelit diplomatik nga Venezuela

Shtetet e Bashkuara thonë se do të tërheqin këtë javë të gjithë personelin amerikan që mbetet në ambasadën e tyre në Venezuelë, si rezultat...

VIDEO/ “Po hamë mbeturina, Maduro të zhduket”, rrëfime rrëqethëse nga Venezuela

Një video e publikuar nga gazetari Jorge Ramos dëshmon gjendjen e mjerueshme të qytetarëve venezulianë, si dhe harbutërinë e Maduros. Ramos u nis së bashku...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...