E martë, 20 Tetor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

lokalet e nates

“Kemi miliona lekë humbje”, Renis Gjoka sfidon qeverinë duke kënduar në drekë

Këngëtari i njohur Renis Gjoka, në një lidhje skype për "News24" komentoi aktin normativ të qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës me muzikë...

“Hapni lokalet e natës”, Gramoz Ruçi i kthehet ashpër deputetit

Deputeti Halit Valteri, i është drejtuar sot Gramoz Ruçit, për ti bërë thirrje ministres Manastirliu që të rishikojë vendimin më të fundit ndaj lokaleve...

Mbyllja e lokaleve të natës, Ahmetaj tregon se çfarë do bëhet me bizneset

Pas vendimit të Ministrisë së Shëndetësisë për vendosjen e detyrueshme të maskave në ambientet e mbyllura, pak ditë më parë u miratua akti normativ...

Çfarë po ndodh para Kryeministrisë? Policia shpërndan me forcë protestën e pronarëve të lokaleve

Sikundër dje, edhe sot të prekurit nga vendimi i qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës, u përpoqën të mblidheshin përpara Kryeministrisë për të...

“Po shkojmë drejt një grope të madhe”/ Elton Deda mesazh Ramës

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njoftoi dje se ndalohet hapja e klubeve të natës dhe e diskove, ndërsa theksoi se ato po kthehen në...

Policia ndëshkon protestuesit për tubimin para Kryeministrisë

Policia ka proceduar 12 persona, për protestën e mbajtur dje para Kryeministrisë. Protestuesit dolën kundër vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës, si...

Të fundit

Shëndetësia në kolaps, Basha: Zgjidhja emergjente, rritja e numrit të testimeve

Për kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, papërgjegjshmëria e kryeministrit Edi Rama ka çuar në kolaps shëndetësinë. Sipas Bashës, zgjidhja emergjente, ndër të tjera është...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, ish-deputetja Mesila Doda dhe drejtuesi i LVV në Shqipëri, Bioken Abazi, janë proceduar nga policia, si 3 organizatorët e...

Cakaj me Dendias: Biseduam për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj priti në takim homologun e tij grek, Nikos Dendias. Pas takimit, Cakaj tha se gjatë diskutimit...

Rama: Kryeinspektori i Përgjithshëm merr drejtimin e task-forcës anticovid

Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në mbledhjen e Task Forcës për zbatimin e masave anti-covid, ku të pranishëm përveç Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...