E enjte, 17 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Çfarë po ndodh para Kryeministrisë? Policia shpërndan me forcë protestën e pronarëve të lokaleve

Sikundër dje, edhe sot të prekurit nga vendimi i qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës, u përpoqën të mblidheshin përpara Kryeministrisë për të protestuar.

Ata nuk janë lejuar nga policia, pasi për shkak të pandemisë nuk lejohet, ndërkohë që protestuesit janë vendosur në Parkun ‘Rinia’.

Sapo ata kanë nisur grumbullimin, blutë e Tiranës ka nisur shpërndarjen me forcë, ku disa prej tyre i ka shoqëruar për në Komisariat. Forcat e Rendit të shumtë në numër kanë përdorur forcën kundër qytetarëve.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...