E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Robert Budina shërohet nga virusi: Do padis Ramën, Veliaj bën koncerte

Regjisori Robert Budina, tashmë e ka kaluar koronavirusin pa simptoma. Budina tha për “ABC News” se aktualisht po merret me procedurat e padisë ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili publikoi emrin e tij dhe të vëllait si të infektuar, në kundërshtim me ligjin. Ndër të tjara ai zbuloi se familjarët e tij dolën negativë, dhe se nuk kanë pasur asnjë shqetësim.

“Jemi duke u marrë me këtë procedurë. Po merremi më dorëzimin e padisë, hartimin. Ne kryem procedurën që kërkuam, ndenjëm në shtëpi.

Por nuk e kuptuam asnjëherë nëse ishim të prekur apo jo. Familjarët tanë dolën negativë. Nuk kemi pasur asnjë shqetësim.

Po Veliaj që bën koncerte, apo ata nuk i kap virusi?! Çështja është politike. Qeveria po krijon një ide terrori për këto masa”, tha Budina.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

A mund të besojmë te zgjedhjet kur s’ka llogaridhënie?

Nga: Agim Baçi Përvoja na kujton një të vërtetë të rëndësishme, që qeveria e përgjegjshme nuk vjen vetëm përmes zgjedhjeve. Ajo vjen së pari përmes...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...