E diel, 17 Janar, 2021
1 C
Tirana

“Vettingun e kalon kush i shërben politikës”, jep dorëheqjen gjyqtari i Apelit Tiranë

Gjyqtari i Apelit, Gjin Gjoni ka dhënë dorëheqjen nga Këshilli i Lartë Gjyqësor. Burime nga KLGJ bëjnë me dije se Gjin Gjoni ka dorëzuar kërkesën e dorëheqjes pranë këtij institucioni.

Gjyqtari mësohet të jetë shprehur se nuk mund të qëndronte në atë detyrë, në një kohë që sipas tij, drejtësia është në kolaps dhe Vettingun e kalon vetëm kush i shërben politikës.

“Drejtësia është në kolaps. Vettingu nuk zhvillohet njësoj për të gjithë. Vetingun e kalojnë vetëm ata që i shërbejnë politikës”, mësohet të jetë shprehur Gjin Gjoni.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqetësime për protesta të armatosura në prag të inaugurimit të Bidenit

Byroja Federale e Hetimeve po lëshon paralajmërime të reja sigurie në prag të inaugurimit të Presidentit të zgjedhur Joe Biden, duke theksuar mundësinë për...

Izrael: Morën vaksinën Pfizer, 13 persona pësojnë paralizë në fytyrë

13 persona në Izrael kanë përjetuar paralizë të lehtë të fytyrës si efekt anësor pas marrjes së vaksinës kundër Covid-19. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë...

Urrejtja në twitter: A ndihmon bllokimi i llogarive?

Twitter mbylli llogarinë e presidentit të SHBA Donald Trump në këtë platformë. A ndihmon kjo për të luftuar urrejtjen dhe nxitjen e urrejtjes në...

Afganistan, qëllohen për vdekje dy gjyqtare

Dy gjyqtare të Gjykatës së Lartë janë qëlluar për vdekje në Kabul mëngjesin e kësaj të diele. Gjyqtaret ishin vendosur në shënjestër të njerëzve...

Skandali me sanitaren te Covid-2, nis hetimi ndaj personelit mjekësor

Prokuroria e Tiranes ka shtrirë hetimet edhe mbi personelin mjekësor të spitalit Covid2 “Shefqet Ndroqi”, pas skandalit që u zbulua nga emisionet televizive, ku...