E mërkurë, 23 Shtator, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

L'Equipe

“U trondita kur më tha se isha me koronavirus”, Mangala: Jam izoluar

Mbrojtësi francez i Valencias, Eliaquim Mangala, ishte një nga lojtarët që rezultoi pozitivë me koronavirus. Në një prononcim për “L’Equipe”, 29-vjeçari tregoi trondjen e...

Surpriza e Dani Alves: Lë Juventusin, por i thotë “JO” Manchester City-t

Ish-mbrojtësi i Barcelonës ka prishur kontratën me Juventusin, por i ka bërë një surprizë klubit të Manchester City-t, me të cilin pritej të nënshkruante...

Të fundit

Iu sekuestrua makina e blinduar, reagon ish-drejtori i Policisë së Elbasanit

Ish-drejtori i Policisë së Elbasanit, Edmond Koseni, ka reaguar pas shoqërimit të djeshëm në Polici dhe sekuestrimit të makinës së blinduar. Në një prononcim për...

​Britania planifikon të infektojë qëllimisht kandidatët për vaksinën anti-Covid

Gazeta britanike “Financial Times” bën me dije se në ditët në vijim do të zhvillohet një provë klinike në Britaninë e Madhe. Sipas gazetës, gjatë...

Erdogan telekonferencë me Mitsotakis për zgjidhjen e krizës

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis, do të zhvillojnë një telekonferencë, pas komunikimit me kancelaren gjermane Angela Merkel dhe kreun e...

Shtyhet mbledhja e përbashkët mes Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri Avdullah Hoti, bëri me dije se mbledhja mes dy qeverive Kosovë-Shqipëri që ishte planifikuar për tu mbajtur në Shkodër është shtyrë për më...

Pas 40 vitesh/ Vrasësi i John Lennon i kërkon falje gruas së këngëtarit

Mark Chapman, autori i vrasjes së këngëtarit të njohur, John Lennon, i ka kërkuar falje bashkëshortes së të ndjerit 40 vite pas krimit. Gjykata i...