Nami me të infektuarit/Braçe: Rrini me familjen, boll dëgjuat Ilirin e Monikën

Zv.kryeministri Erion Braçe ka përcjellë një tjetër thirrje ndaj qytetarëve, lidhur me masat anti-COVID. Apeli vjen ndaj të gjithë qytetarëve shqiptarë, të cilët duhet vetëm të bazohen në këshillat e mjekëve, e të lënë mesazhet e ardhura nga politika, duke dëmtuar në këtë formë shëndetin e tyre.

Braçe apelon që nëse kemi shenja të COVID-19, apo konfirmohemi pozitiv, të kontaktojmë me mjekun e familjes dhe të mos merremi me propagandën e Lulzim Bashës, Monika Kryemadhit dhe ilir Metës.

Kur numri i të infektuarve me COVID po shtohet me 600-700 në ditë, është mjaft e rëndësishme që menjëherë të kontaktoni mjekun. Braçe thotë më tej me ironi se Basha nuk është mjeku juaj, as Ilir Meta farmacisti juaj. E po kështu as Monika Kryemadhi epidemiologia që duhet të dëgjoni. Në shenjë këmbane alarmi, zv.kryeministri Erion Braçe shprehet se është me rëndësi për të mbajtur maskën, të mbajmë distancën dhe higjienën.

Statusi

MIREMENGJES!
KUR NUMRI I TE INFEKTUARVE ME COVID PO SHTOHET ME 600-700
NE VETEM NJE DITE;

BEJ KUJDES!
ZGJIDH MJEKUN, FARMACISTIN, EPIDEMIOLOGUN TEND!

NUK ESHTE LYLZIM BASHA MJEKU YT,
NUK ESHTE ILIR META FARMACISTI YT,
NUK ESHTE MONIKA KRYEMADHI EPIDEMIOLOGIA QE DUHET TE DEGJOSH!

Nise diten pa ta;
Mbaj masken, vendos distancen,
laj duart, kufizo heret e kohen e ndenjes ne kafe, klub, gjelltore;
Rri me familjen tende!

Vijoje diten pa ta;
Zgjidh mjekun tend te familjes,
vetem ate, kerkend tjeter;
As doktorin e shokut, as doktorin e google, larg qofte doktoret e Lylit qe kane 10-12 vite pa vizituar nje te semure!

Zonja ne foto eshte doktoreshe
Bruna Shiroka, drejton mjeket e familjes ne nje pjese te mire te Tiranes,
si ajo jane plot mjeke te tjere te heshtur ne Tirane e cdo qytet,
por ne SHERBIM prej 9 muajsh;
KANE SHPETUAR, KURUAR E SHERUAR MIJERA NJEREZ!

Lexo edhe :   Turi i Bashës: Për 25 prillin apo 22 korrikun?

Besojuni ketyre mjekeve!;
Merr mjekim vetem prej tyre dhe falas!
Tellallet e se keqes nuk jane mjeket e tu, thjesht ju rrahin me terapine e se keqes, frikes e vdekjes, cdo dite!

Vijoje diten pa ta;
Zgjidh farmacistin tend, as ate te recetes hit ne whatsapp, as ate te google, larg qofte ate te Ilir Metes qe eshte gati te te shese si gjithe keta muaj edhe oris si suplement bashke me dieten ushqimore per tu sheruar nga covid!

Qeveria vendosi te kompesoje plotesiht kurimin tend ne shtepi;
Por ate qe vendos per ty mjeku yt i familjes, ai e ata qe kane sheruar deri tani 95% te te semureve!

Me shume se sa para,
Qeveria me mjekun e familjes, receten e tij po vendos rregull e kontroll mi kurimin tend, edhe shpenzimet e tua;
Deri tani, nje pjese e jona-qytetareve, kemi qene ne dore te shokut, whatsapp te tij, google dhe tmerrit te Lylit, Ilirit, Monikes dhe “doktoreve” e “tregetareve te ilaceve e suplementeve” te tyre;

Mooooos me!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)