E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
3 C
Tirana

Nami me të infektuarit/Braçe: Rrini me familjen, boll dëgjuat Ilirin e Monikën

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Tre javë në spital, COVID 19 i merr jetën trajnerit 61-vjeçar

Pandemia ka njohur një shtrirje të madhe në botën e sportit. Përpos lojtarëve të infektuar, koronavirusi ka marrë shumë jetë. Për fat të keq,...

Zv.kryeministri Erion Braçe ka përcjellë një tjetër thirrje ndaj qytetarëve, lidhur me masat anti-COVID. Apeli vjen ndaj të gjithë qytetarëve shqiptarë, të cilët duhet vetëm të bazohen në këshillat e mjekëve, e të lënë mesazhet e ardhura nga politika, duke dëmtuar në këtë formë shëndetin e tyre.

Braçe apelon që nëse kemi shenja të COVID-19, apo konfirmohemi pozitiv, të kontaktojmë me mjekun e familjes dhe të mos merremi me propagandën e Lulzim Bashës, Monika Kryemadhit dhe ilir Metës.

Kur numri i të infektuarve me COVID po shtohet me 600-700 në ditë, është mjaft e rëndësishme që menjëherë të kontaktoni mjekun. Braçe thotë më tej me ironi se Basha nuk është mjeku juaj, as Ilir Meta farmacisti juaj. E po kështu as Monika Kryemadhi epidemiologia që duhet të dëgjoni. Në shenjë këmbane alarmi, zv.kryeministri Erion Braçe shprehet se është me rëndësi për të mbajtur maskën, të mbajmë distancën dhe higjienën.

Statusi

MIREMENGJES!
KUR NUMRI I TE INFEKTUARVE ME COVID PO SHTOHET ME 600-700
NE VETEM NJE DITE;

BEJ KUJDES!
ZGJIDH MJEKUN, FARMACISTIN, EPIDEMIOLOGUN TEND!

NUK ESHTE LYLZIM BASHA MJEKU YT,
NUK ESHTE ILIR META FARMACISTI YT,
NUK ESHTE MONIKA KRYEMADHI EPIDEMIOLOGIA QE DUHET TE DEGJOSH!

Nise diten pa ta;
Mbaj masken, vendos distancen,
laj duart, kufizo heret e kohen e ndenjes ne kafe, klub, gjelltore;
Rri me familjen tende!

Vijoje diten pa ta;
Zgjidh mjekun tend te familjes,
vetem ate, kerkend tjeter;
As doktorin e shokut, as doktorin e google, larg qofte doktoret e Lylit qe kane 10-12 vite pa vizituar nje te semure!

Zonja ne foto eshte doktoreshe
Bruna Shiroka, drejton mjeket e familjes ne nje pjese te mire te Tiranes,
si ajo jane plot mjeke te tjere te heshtur ne Tirane e cdo qytet,
por ne SHERBIM prej 9 muajsh;
KANE SHPETUAR, KURUAR E SHERUAR MIJERA NJEREZ!

Lexo edhe :   Covid-19/ Braçe apel qytetarëve: Kufizoni daljet në kafe dhe qendra tregtare
Lexo edhe :   Meta bën lëvizjen e radhës, për të penguar zgjedhjet e 25 prillit

Besojuni ketyre mjekeve!;
Merr mjekim vetem prej tyre dhe falas!
Tellallet e se keqes nuk jane mjeket e tu, thjesht ju rrahin me terapine e se keqes, frikes e vdekjes, cdo dite!

Vijoje diten pa ta;
Zgjidh farmacistin tend, as ate te recetes hit ne whatsapp, as ate te google, larg qofte ate te Ilir Metes qe eshte gati te te shese si gjithe keta muaj edhe oris si suplement bashke me dieten ushqimore per tu sheruar nga covid!

Qeveria vendosi te kompesoje plotesiht kurimin tend ne shtepi;
Por ate qe vendos per ty mjeku yt i familjes, ai e ata qe kane sheruar deri tani 95% te te semureve!

Me shume se sa para,
Qeveria me mjekun e familjes, receten e tij po vendos rregull e kontroll mi kurimin tend, edhe shpenzimet e tua;
Deri tani, nje pjese e jona-qytetareve, kemi qene ne dore te shokut, whatsapp te tij, google dhe tmerrit te Lylit, Ilirit, Monikes dhe “doktoreve” e “tregetareve te ilaceve e suplementeve” te tyre;

Mooooos me!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Uzuni nuk ia del të ndalë Ronaldon, PSG, Lacio dhe Dortmund bëjnë detyrën

Mbyllen ndeshjet e mbrëmjes së sotme në Ligën e Kampioneve. Ferencvaroshi i Myrto Uzunit, ishte pranë një barazimi historik ndaj Juventusit në Torino, por...

Në gjendje të rëndë prej 2 ditësh, Covid-19 i merr jetën mjekut nga Dibra

Humbje e rëndë për qytetarët dibranët, të cilët kanë shprehur trishtim të madh, pasi mësuan ndarjen nga jeta të mjekut, Ibrahim Kaziu. I ndjeri, 68...

Avokati i Gykatës Speciale: Procesi gjyqësor në Hagë mund të zgjasë 10 vjet

Avokati i Gjykatës Speciale, Taulant Hodaj është shprehur se gjykimi i ish-krerëve të UÇK-së mund të zgjasë deri në 10 vjet. Në një intervistë që...

Dritë jeshile për Francën/ Macron: Më e keqja e valës së dytë kaloi

Presidenti i Francës, Emanuel Macron, ka thënë se më e keqja e pandemisë së koronavirusit ka mbaruar. Në një deklaratë për mediat, ai ashtë shprehur...

Kryemadhi: E kam kaluar koronavirusin, as nuk e kuptova fare

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e ka pranuar për herë të parë se ka kaluar Covid-19. E ftuar në “Open”, Kryemadhi tha se në momentin...