E premte, 29 Maj, 2020
13 C
Tirana

Etiketa

mjeket

QSUT kthehet në vatër të koronavirusit, infermierja infekton stafin dhe pacientët

Qendra Spitalore Universitare Nënë Tereza është kthyer në një vatër koronavirusi. Në përditësimin e radhës nga Ministria e Shëndetësisë, u njoftua për 13 të...

Manastirliu jep mesazhin e fortë me këtë video

Teksa e konsideron me mjaft sukses fazën e parë të epidemisë, ministrja Ogerta Manastirliu ka ndarë video-mesazhin e mjekëve dhe infermierëve të spitalit #COVID2....

Rrezikuan jetën e tyre në Itali, 30 mjekët dhe infermierët mbërrijnë në Rinas (VIDEO)

30 mjekët dhe infermierët të cilësuar si heronj, kanë mbyllur me sukses misionin e tyre humanitar krahë kolegëve italianë. Ata ishin grupi i parë i...

“Pijanecët na nxorën bojën”, Manjani ‘shpërthen’ ndaj ekipit mjekësor që shkoi në Itali

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka shpërthyer ndaj mjekëve që shkuan të jepnin ndhmën e tyre ndaj pacientëve të infektuar me koronavirus në Itali....

Mjekët shqiptarë në Itali gjobiten me nga 500 €, një ditë para kthimit në Tiranë

Ekipi i mjekëve dhe infermierëve shqiptarë kanë përfunduar misionin e tyre një mujor në Itali, ku ofruan ndihmën e tyre me situatën e krijuar...

Pandemia/ Një grup mjekësh e infermierësh shqiptarë nisen drejt Italisë

Italia po përballet me një situatë kritike lidhur me pandeminë, e cila nuk po i lë të marrin frymë lirisht. Numri i të vdekurve...

Fitoi betejën me koronavirusin, ish-sulmuesi i Milanit: Kisha frikë,ja kujt do ja dedikoj golin

Në Itali pati një shpërthim masiv të koronavirusit, teksa infektimit nuk i shpëtuan edhe një numër i madh futbollistësh në Serie A. Mes tyre...

“E jashtëzakonshme, i kam sytë me lot”, Pëllumb Pipero emocionohet gjatë intervistës (VIDEO)

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, është emocionuar së tepërmi, kur ka parë videon e disa fëmijëve të cilët i kanë dedikuar këngë bluzave të bardha. Gjatë...

I afërmi humbi jetën nga koronavirusi. Familjarët dhunojnë mjekët, nuk i lejuan ta shihnin (VIDEO)

Koronavirusi çdo ditë e më shumë po shënon viktima. Të infektuarit po ashtu po shtohen në masë. Familjarët përballen me rregullat e vendosura nga...

Si t’i dalloni simptomat e koronavirusit/ Shokojnë kërkuesit, ja ç’ndodh me lëkurën tonë

Kërkuesit që po merren aktualisht me studimin ndaj koronavirusit, kanë gjetur një simptomë të re. Përpos etheve, temperaturës së lartë e kollës së vazhdueshme,...

Të fundit

Horoskopi, 29 maj 2020

Dashi Nëse financat tuaja po shtrëngohen, krijimtaria juaj mund tju vijë në shpëtim! Padyshim që do të jetë një ndryshim i ritmit për të gjithë,...

Thaçi: S’duhet të humbet më kohë për formimin e Qeverisë së re

Gjykata Kushtetuese në Kosovë ditën e sotme i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Ndërkohë së fundmi ka reaguar vetë Thaçi përmes një...

“Me 80 persona të shtruar në spital, hapja stopon”, Manastirliu bën paralajmërimin e fortë

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, u shpreh se nëse numri i të shtruarve me Covid-19 shkon 80 dhe kemi të intubuar 15 ose 20...

“Koalicion PS-PD”, Baton Haxhiu lë jashtë LSI-në

Analisti Baton Haxhiu ka hedhur një ide të guximshme, duke propozuar krijimin e një koalicioni qeverisës mes PS dhe PD. Ai sqaron se ky...

Gjykata Kushtetuese i jep të drejtë Thaçit për dekretin

Gjykata Kushtetuese në Kosovë sapo i dha të drejtë Presidentit Hashim Thaçi për dekretin. Gjykata Kushtetuese vendosi që vendi të mos shkojë në zgjedhje pas...
WhatsApp KONTAKTO TT