E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

lende plasese

Durrës, shpërthen lënda plasëse pranë një banese

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur në një banesë në qytetin e Durrësit. Ngjrja ka ndodhur rreth orës 05:35 të mëngjesit të sotëm, në...

Eksploziv banesës në Tiranë/ Autori tregon me kë kishte konflikt

Policia ka arrestuar në kohë rekord autorin që vuri lëndë plasëse në një shtëpi në Tiranë mëngjesin e sotëm. Burimet zyrtare njoftojnë se kanë arrestuar...

Shpërthim me lëndë plasëse në një banesë në Tiranë

Rreth orës 01:05 të mëngjesit ka shpërthyer një sasi eksplozivi pranë një banese në Laprakë. Persona ende të paidentifikuar janë afruar në banesën që rezulton...

Detajet/ Shpërthimi i mjetit në Durrës, kamerat e sigurisë filmuan autorin

Pamjet filmike të siguruara nga një biznes, do bëjnë të mundur zbardhjen në kohë reale të ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës,...

Shpërthim jashtë banesës së 22-vjeçarit në Fushë Krujë

Një shpërthim tritoli është regjistruar jashtë një banese në zonën e Fushë Krujës, në orët e para pas mesnate. Sipas policisë, lënda plasëse ka shpërthyer...

“Shteti të më marrë në mbrojtje familjen, ndihem e kërcënuar”, 17-vjeçarja tregon abuzimin

Një 17 vjeçare në Fushë Krujë, është ngacmuar dhe shfrytëzuar seksualisht për muaj me radhë nga disa persona, për shkak edhe të varësisë që...

Iu vendos lëndë plasëse në afërsi të banesës, rrëfehet për herë të parë 17-vjeçarja

Ka reaguar për herë të parë 17-vjeçarja, së cilës iu vendos një sasi tritoli në afërsi të banesës mbrëmjen e djeshme. E mitura është shfrytëzuar...

Vendosi lëndë plasëse afër banesës së adoleshentes së abuzuar, identifikohet autori

Policia ka identifikuar autorin e ngjarjes së mbrëmshme, i cili kishte vendosur një sasi tritoli në oborrin e një banese në Fushë Krujë. Mësohet se...

Vendoset lëndë plasëse pranë një banese në Fushë Krujë

Një sasi tritoli është gjetur pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës. Fatmirësisht lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi e zonja e shtëpisë e...

Shpërthim në zonën pranë ish-Bllokut, lokalit i hedhin lëndë plasëse

Një shpërthim i fuqishëm raportohet të ketë ndodhur gjatë natës në zonën afër ish-Bllokut në Tiranë. Mësohet se një lokali në katin e parë të...

Të fundit

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë, sa ishte magnituda

Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mbrëmjen e djeshme, në orën 23:00....

Kthjellime dhe vranësira në të gjithë vendin, si pritet të jetë moti sot

Sot masat ajrore të qëndrueshme do të kushtëzojnë kthjellime në të gjithë vendin tonë, deri në mesditë. Sipas MeteoAlb, pasditja dhe mbrëmja sjellin kalime vranësirash...

Champions League/ Bajern shkatërron Atletikon, Inter shpëton në fund

Përfundoi java e parë e Ligës së Kampioneve të sezonit 2020-2021. Bie në sy triumfi shkatërrimtar i Bajernit, i cili e nis fushatën e mbrojtjes...

Mjekët: Përdorimi i antibiotikut nuk ka efekt në luftën ndaj Covid-19

Mjekët Arian Mezini dhe Skëndër Brataj janë shprehur në 'Opinion', se qytetarët nuk duhet të përdorin antibiotikun për të luftuar Covid-19. Ata e kanë cilësuar...

Nishani: Inceneratorët, grabitje më e dhunshme sesa e Rinasit në vitin 2019

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Partia Demokratike ka dërguar kallëzim penal në SPAK, për...