E premte, 30 Tetor, 2020
11 C
Tirana

Etiketa

largohet

Kryeministri i emëruar i Libanit largohet nga posti

Moustapha Adib nuk ishte në gjendje të formojë një qeveri të re për të zëvendësuar qeverinë që dha dorëheqjen pas shpërthimit vdekjeprurës masiv në...

Vjosa Osmani e thotë hapur: Nuk bëhem pjesë e asnjë partie

Pas largimit të saj nga LDK, Vjosa Osmani ka deklaruar se nuk do të bëhet pjesë e asnjë partie tjetër në Kosovë. Osmani akuzon LDK-në...

Besa Shahini merr vendimin drastik: Do të largohem nga qeveria dhe Shqipëria

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini nuk do të jetë më pjesë e qeverisë përtej këtij mandati. Këtë e bëri vetë të ditur vetë ministrja në...

Hoti: Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga LDK

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, shprehet se Vjosa Osmani nuk duhet të largohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Në një intervistë për RTV Dukagjini, Hoti...

Guardiola largohet nga Manchester City? Agjenti i tij zbulon të vërtetën

Pep Guardiola përjetoi një sezon zhgënjyes me skuadrën e Manchester City, pasi humbi kampionatin dhe u eliminua shumë shpejt nga ‘Champions League’. Disfata ndaj Lyon...

Ekspertët dyshojnë se koronavirusi mund të mos largohet asnjëherë

Ekspertët mendojnë se koronavirusi vdekjeprurës do të qëndrojë për një kohë të gjatë. Një ekspert i sëmundjeve infektive në Qendrën Johns Hopkins, Amesh Adalja shprehet...

VIDEO/Arrestimi i Gjutës afër selisë rozë, Rama largohet me makinë të blinduar

Më herët ditën e sotme u shoqërua në polici shtetasi Vladimir Gjuta, pasi u kap i armatosur pranë selisë së Partisë Socialiste Gjuta është pikasur...

Xhaka largohet nga Arsenali, ja ku do të transferohet

Futbollisti i njohur Granit Xhaka pritet të largohet nga skuadra angleze e Arsenalit, prej ku është aktivizuar që nga viti 2016. Lajmi bëhet i ditur...

Boksieri kampion që mori vetëm 14 mijë lekë shpërblim: Do largohem nga Shqipëria

Boksieri Klevis Çelaj nga Vlora, i cili u shpall kampion i Shqipërisë dhe mori vetëm 14 mijë lekë të rinj shpërblim, mendon të largohet...

“Vendi përpara karrierës”/ Fevziu del hapur kundër Ramës: Duhet të largohet

Gazetari i njohur, Blendi Fevziu del hapur kundër kryeministrit Rama, duke u shprehur se qeveria aktuale duhet të largohet. I ftuar në emisionin “Shiko kush...

Të fundit

Arsenali merr fitoren e dytë, Leverkusen bëhet për ”aspirina”

Përfundojnë ndeshjet e dyta në grupe të Europa League. Arsenali ka mundur me lehtësi irlandezët e Molde, me rezultatin 3-0. Napoli ka arritur të triumfojë...

Plan B për 25 prillin? Gjiknuri: Nëse nuk formojmë shumicën do bëjmë koalicion

Përveç dinamikave politike që propozon Kodi i ri Zgjedhor i rivotuar sot në Parlament, një çështje shumë e rëndësishme për zgjedhjet e vitit 2021...

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë "të vrisnin miliona francezë" pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim...

Koronavirusi në Spanjë: Mbi 23 mijë raste të reja në 24 orë

Situata e pandemisë Covid-19, është në nivele alarmante në Spanjë. Autoritetet shëndetësore kanë raportuar një rekord të ri ditor me 23,580 raste në 24...

Pandemia, OBSH: Izolimet kombëtare duhet të jenë opsioni i fundit

Organizata Botërore e Shëndetësisë në Evropë tha se izolimet kombëtare duhet të trajtohen si një "opsion i fundit" në luftimin e pandemisë. Sipas OBSH-së, Evropa...