E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

lajme te rreme

Studimi/ Çdo muaj në Shqipëri publikohen 12 lajme të rreme

Në Shqipëri, sipas një studimi, janë përhapur vitin e kaluar mesatarisht 12 lajme të rreme me ndikim çdo muaj. Autorët e këtij monitorimi mbi mediat...

“Do dënohen ata që raportojnë lajme të rreme”, policia ndalon 2 gazetarë

Kryeministri Edi Rama është shprehur se nuk do të falë askënd për raportimet false të bëra në lidhje me tërmetin. Ndërkohë ka ardhur edhe arrestimi...

Lajmi për ‘tërmet 6 ballë’, shoqërohen në polici 2 gazetarë (emrat)

Pas lajmeve të rreme të cilët alarmuan qytetarët e Tiranës dhe Durrësit për një tërmet prej 6 ballësh, erdhi edhe reagimi i forcave policore. Mësohet...

Fake News/Gazetarët e njohur: Ja kur thuhen të vërtetat dhe gënjeshtrat në media!

Në ditët e sotme të lexosh “fake news nuk është diçka e pamundur. Madje sipas studimeve, historitë false kanë më shumë probabilitet të bëhen...

Trump kritikon përsëri median për “lajme të rreme”

Presidenti Donald Trump kritikoi sot përsëri median, duke e akuzuar se “po shkatërron demokracinë” me njoftimet që ka dhënë lidhur me takimin e djalit...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT