E premte, 15 Janar, 2021
3 C
Tirana

Shpërndante lajme të rreme për Isa Mustafën, policia arreston autorin

Policia në Kosovë ka arrestuar një person, i cili dyshohet se ka shpërndarë në rrjetet sociale foto dhe video të rreme për kreun e LDK-së, Isa Mustafa.

Në këto postime thuhet se Mustafa ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Policia është lajmëruar në lidhje me këto postime nga sekretari i LDK-së, Arban Abrashi.

Abrashi ka konfirmuar për Express se policia ka arrestuar një të dyshuar, lidhur me këtë çështje.

Isa Mustafa ka rezultuar pozitiv me koronavirus një javë më parë, teksa familjarët e tij tregojnë se është në gjendje të mirë shëndetësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Zgjedhjet në Kosovë/ Isa Mustafa: Nuk përjashtohet qeverisja me Albin Kurtin

Spiropali: Që nga 2013 janë regjistruar 235 mijë vende pune më shumë

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali është shprehur se që nga viti 2013 në vendin tonë janë regjistruar 235 mijë vende...

SHBA vijon tërheqjen e trupave nga Afganistani, kanë mbetur vetëm 2.500

Ushtria amerikane ka ulur nivelin e trupave në Afganistan në 2.500. Ky është niveli më i ulët i pranisë amerikane në gati dy dekada,...

Aksidenti me 4 viktima/ Momenti i parakalimit të gabuar të ‘Citroen-it’ (Video)

Publikohet video e aksidentit që i mori jetën 4 shtetasve nga Kosova në Rrugën e Kombit, mbrëmjen e djeshme (14 janar). Në videon e publikuar...

Rigoni dhe samiti i Tiranës

Nga: Frrok Çupi Këtu është në plan një samit dialogu mes shteteve fqinje, por njëkohësisht disa kanë lëshuar fjalë kundër, sikur ‘u bëmë ne shqiptarët...

Vllaznia me njërën dorë te titulli, Teuta zhyt Bylisin në krizë

Përfundojnë dy ndeshjet që hapën siparin e javës së 14 të Kategorisë Superiore. Teuta mundi me rezultatin e pastër 2-0 Bylisin, dhe me këtë fitore...