E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

BE publikon listën e re, ja vendet që do të lejohet udhëtimi

Këshilli Evropian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do lejohen udhëtimet.

Për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor kufijtë do të mbeten të mbyllura, përfshirë këtu edhe Shqipërinë. Ndërkohë kufijtë janë hapur për vendet si Maroku, Ruanda, Tunizia dhe Gjeorgjia, të cilat kanë regjistruar përmirësim të situatës me koronavirusin.

Vendet me të cilat u hapën kufijtë nga data 16 korrik janë:

 1. Algjeria
 2. Australia
 3. Kanadaja
 4. Gjeorgjia
 5. Japonia
 6. Maroku
 7. Zelanda e Re
 8. Ruanda
 9. Koreja e Jugut
 10. Tajlanda
 11. Tunizia
 12. Uruguai

Ndërkohë, lista do të përditësohet përsëri pas 2 javësh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...