E diel, 17 Janar, 2021
3 C
Tirana

“Ka humbur jetën nga virusi”/ Në rrjetet sociale po shpërndahen video të rreme për Isa Mustafën

Në rrjetet sociale kanë filluar të shpërndahen foto e video të rreme, ku thuhet se kreu i LDK-së në Kosovë, Isa Mustafa, ka ndërruar jetë nga koronavirusi.

Mustafa njoftoi një javë më parë se kishte rezultuar pozitiv me koronavirus. Që nga ajo ditë, ka pasur disa lajme në të cilat pretendohet se lideri i LDK-së ishte në gjendje të rëndë si pasojë e infektimit.

Një videomontazh i publikuar në Facebook, tregon pamjet kur anëtarë të LDK-së po bënin homazhe te varri i presidentit Ibrahim Rugova, duke e shitur sikur po bëhen homazhe për Mustafën.

Megjithatë, sipas familjarëve të tij, Mustafa po vazhdon që të qëndrojë në vetëizolim dhe është në gjendje të mirë shëndetësore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...

Inagurimi i Biden/ Mbërrijnë përforcime të reja të Gardës Kombëtare

Një kontigjent i madh trupash të Gardës Kombëtare mbërritën të shtunën në kryeqytetin amerikan, në përgjigje të thirrjes së zyrtarëve të mbrojtjes për të...

Bien testimet, ulet numri i të infektuarve me Covid-19

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 7 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...