E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

Kushtetuta

Draft-opinioni i Venecias/ Presidenca: Nga ne nuk rrjedhin raporte konfidenciale

Pas publikimit të draft-opinionit të Komisionit të Venecias për emërimet në Gjykatën Kushtetuese, një reagim ka ardhur nga Presidenca. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, bën...

Letra / Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit i kujton kontratën Bashës

Në adresë të kryedemokratit Basha, Aleanca për Mbrotjen e Teatrit i ka dërguar sot një letër publike, ku i kujton marrëveshjen që ka nënshkruar...

Shembja e Teatrit/ Meta: Veprimtari i mirëstrukturuar kriminale

Nga Kavaja, presidenti Ilir Meta i ka cilësuar aktet e fundit për prishjen e Teatrit nga Bashkia e Tiranës si veprimtari të mirëstrukturuar kriminale...

Meta, i shqetësuar për Kushtetutën? Hajdari: E sfidoj për listat e hapura

Deputetja Rudina Hajdari, teksa ka komentuar tubimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për mbrojtjen e Kushtetutës, e ka sfiduar që të dalë në...

“Iliri sot ka çelur fushatën brenda opozitës”, Rama ironizon presidentin

Pas mbledhjes në PS me deputetët dhe ministrat, kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë për manifestimin e presidentit Ilir Meta. Ai...

Neritan Liçaj: Nga sot nis pranvera kuq e zi

Aktori Neritan Liçaj ka mbajtur sot një fjalë para qytetarëve, që kanë ardhur në manifestimin e thirrur nga presidenti Ilir Meta. Liçaj tha se ky...

Protesta e Metës/ Zbulohen dy “besnikët” që do të shoqërojnë Bashën (FOTO)

Ka nisur grumbullimi i qytetarëve në bulevardin "Dëshmorët e Kombit". Kreu i PD-së, Lulzim Basha do t’i bashkohet manifestimit si një qytetar i thjeshtë,...

Blindohet Kryeministria/ Një dekret qëndron mbi tavolinë

Përpos Kreut të Shtetit, janë një sërë personalitetesh publike të cilët do të mbajnë fjalën e tyre në këtë protestë kundër asaj që Meta...

Meta zbret në shesh kundër qeverisë, policia ‘blindon’ zonën

Edhe më pak se një orë na ndajnë nga manifestimi që ka thirrur presidenti i vendit Ilir Meta. Rreth një mijë policë pritet që...

Meta lëshon thirrjen e fundit

Pak orë para nisjes së manifestit të thirrur në orën 17:00, me argumentin e mbrojtjes së Kushtetutës nga grushti i shtetit, një tjetër mesazh...

Të fundit

Teatri/ Pas padive të Aleancës, reagon SPAK

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, ka reaguar Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. Vetë Aleanca publikoi së...

COVID-19/ “Vendi jashtë kontrollit”, ish-deputeti shpalos 8 propozime

Ish-deputeti i PD-së, njëherësh mjeku reanimator, Tritan Shehu ka reaguar së fundmi lidhur me situatën e krijuar nga COVID-19 në Shqipëri. Shehu, në një postim...

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...
WhatsApp KONTAKTO TT