E martë, 9 Mars, 2021
8 C
Tirana

Etiketa

kufijtë

Një tjetër shtet evropian bllokon fluturimet me Shqipërinë

Polonia ka vendosur të mbyllë kufijtë me Shqipërinë, për shkak të situatës së pandemisë. MEPJ sqaron se për udhëtarët që planifikojnë të kthehen në Poloni,...

Ukraina mbyll kufijtë për të huajt

Qeveria ukrainase ka ashpërsuar masat e izolimit, duke përfshirë mbylljen e kufijve për të huajt, teksa tenton të parandalojë shpërthime të reja të koronavirusit. Vendimi...

Mali i Zi hap kufirin me Shqipërinë

Duke nisur nga e shtuna, Mali i Zi do të hapë kufijtë për vendet e rajonit, përfshirë këtu edhe Shqipërinë. “Për të hyrë në Mal...

“Merkel nuk vendos për Ballkanin”, Vuçiç kërkon kufij të hapur

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, shprehet se liderët e Ballkanit Perëndimor duhet të jenë vendimmarrës dhe ka kërkuar hapje të kufijve për ulje të...

Vendimi i fundit/Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë deri në këtë datë

Greqia ka shtyrë sërish afatin e mbylljes së kufijve me Shqipërinë. Deri më datën 31 korrik, në territorin grek nuk do të lejohen të...

Italia mbyll kufijtë për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, njofton se Italia do të mbyllë kufijtë e saj për Kosovën, Serbinë dhe Malin e Zi. Përmes një postimi...

Ministri kosovar i Shëndetësisë: E padrejtë të na kërkohet testi nga Maqedonia

Maqedonia e Veriut po shqyrton vendimin për të vendosur si kusht testin ndaj koronavirusit, për qytetarët e Kosovës që duan të kalojnë kufirin. Lidhur me...

Greqia paralajmëron se do të mbyllë kufijtë me Ballkanin

Specialistët grekë paralajmërojnë se ndoshta duhet shqyrtuar edhe mbyllja e përkohshme e kufijve me vendet e Ballkanit. Specialisti i sëmundjeve infektive, Charalambos Gogos ka shprehur...

Mbylli kufirin me Serbinë/ Daçiç: Ky vendim është humbje për Greqinë

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka reaguar pas vendimit të Greqisë për të mbyllur kufirin me shtetin serb. Në një intervistë për mediat...

Mbyllja e kufijve/ Manastirliu tregon se kur do ta bëjë BE vlerësimin tjetër

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka komentuar vendimin e BE-së për të mos hapur kufijtë me Shqipërinë. E ftuar në emisionin “Java”...

Të fundit

Zbardhet lista e plotë e kandidatëve të PS për zgjedhjet e 25 prillit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste e cila zgjati për disa orë pasditen e sotme. Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Ball ka...

Zbardhet debati në Kryesinë e PS mes kryeministrit Edi Rama dhe Ditmir Bushatit

Zbardhet debati mes kryeministrit Edi Rama dhe ish-ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati në mbledhjen me dyer të mbyllura në Kryesinë...

Dalin emrat e parë nga PS/ Rama në Durrës e Vlorë, Majko i 19-ti në Tiranë

Dalin emrat e parë të kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit nga radhët e Partisë Socialiste. Mësohet se kryeministri Edi Rama do të kandidojë...

Zgjedhjet e 25 prillit, Facebook paralajmëron partitë politike

Platforma sociale, “Facebook” ka bërë një thirrje për partitë politike, duke u kërkuar atyre të jenë transparente për mënyrën se si do të financojnë...

Meta rikthehet në krye të LSI-së, nëse fiton Rama? Ja si përgjigjet Kryemadhi

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, shprehet e bindur se opozita e bashkuar, në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të marrë...