E martë, 11 Gusht, 2020
20 C
Tirana

Etiketa

kruje

Sherr me njëri-tjetrin, policia arreston dy vëllezërit dhe xhaxhain e tyre

Policia ka arrestuar sot tre persona në Krujë, pasi akuzohen për dhunë në familje. Në pranga kanë rënë shtetasit A. D., 32 vjeç, E. D.,...

Shkodra dhe Kruja, vatrat më të rrezikshme të të infektuarve

Në përditësimin e radhës, Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në harkun kohor të 24 orëve kanë rezultuar pozitivë 78 persona. Vatra të reja janë...

Dronët kapin “mat” kryetarin e Njësisë Administrative Cudhi dhe 6 kryepleq fshatrash (VIDEO)

Policia e Krujës ka proceduar penalisht kryetarin e Njësisë Administrative Cudhi dhe 6 kryepleq fshatrash, ku u gjetën rrënjë kanabisi. Në vijim të veprimeve...

“Lufta me koronavirusin vijon”, Rama dhe Manastirliu në qendrën e re shëndetësore të Krujës

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ishin sot në qendrën e re shëndetësore të qytetit të Krujës. “Ajo është rindërtuar nga themelet...

Shkuan në një varrim, tre raste të reja me koronavirus në Krujë

Shqipëria ka regjistruar sot numrin më të lartë të rasteve të reja me koronavirus brenda 24 orëve, që prej shpërthimit të pandemisë në vend. Ditën...

Aksidentohet 35-vjeçari, dërgohet në gjendje të rëndë në spitalin e Traumës

Në fshatin Bushnesh, Krujë, ka ndodhur së fundmi një aksident i rëndë. Raportohet se 35-vjeçari Luan Kola, i cili po udhëtonte me motor, ka humbur...

Dy pistat e hetimit/Autori u bëri pritë dy vëllezërve, i vrau në derë të shtëpisë

Mbrëmjen e së enjtes, dy vëllezër u ekzekutuan me armë zjarri kallashnikov në fshatin Gramëz të Krujës. Viktimat janë Gramoz dhe Xhentil Bardhi, 34...

Tentuan të grabisin karburantin në Durrës, kapen në Krujë dy të shpallurit në kërkim

Dy të rinj janë arrestuar sot në Krujë, pasi ishin shpallur në kërkim për vjedhje të mbetur në tentativë. Në pranga kanë rënë shtetasit Xh....

Policia publikon pamjet nga aksioni i madh në Krujë, ja çfarë zbuluan dronët

Një aksion i madh anti-droge është zhvilluar nga policia në qytetin e Krujës. Policia e Krujës, strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës dhe FNSH...

“Sëmundjet qenkan për të varfërit”/ I rrezikohet jeta nga skolioza, 14-vjeçarja lutet për ndihmë

Aishe është vetëm 14 vjeçe, por ndryshe nga fëmijët e tjerë ajo nuk po rritet me ëndrra. Ajo është duke u përballur me një...

Të fundit

Shtëpia e Bardhë, e hapur për negociata me demokratët për paketën e ndihmave

Shtëpia e Bardhë njoftoi të hënën se është e hapur për negociata me demokratët e opozitës lidhur me paketën e ndihmave në përgjigje të...

Njihuni me vendin që nuk ka pasur asnjë transmetim të koronavirusit në 100 ditët e fundit

Zelanda e Re ka arritur një rezultat të admirueshëm në menaxhimin e situatës së pandemisë. Sipas autoriteteve vendase, prej më shumë se 100 ditësh...

Ministri kosovar i Shëndetësisë paralajmëron rimbyllje të vendit

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar se pjesë e masave të reja mund të jetë edhe mbyllja e vendit. Në një intervistë...

Kur hallet e Shkëlzenit, bëhen halle të opozitës

Nga Mero Baze Ka një hutim në radhët e një pjese të opozitës, pse gjithë bateritë e opozitës janë drejtuar mbi Ben Blushin. Fillimisht Lesi,...

​Liverpool prezanton mbrojtësin e ri grek

Futbollisti grek, Kostas Tsimikas, është mbrojtësi i ri i majtë i skuadrës së Liverpool. “Jam shumë i lumtur dhe krenar që kam ardhur në Liverpool....