E enjte, 28 Tetor, 2021
5.5 C
Tirana

Etiketa

kreut

Shijak/ PD letër KZAZ-së dhe kreut të bashkisë: Respektoni dekretin

Kërkesat e bashkive të ndryshme në vend, për tërheqjen e materialeve zgjedhore kanë shkaktuar mjaft tensione dhe polemika në ditët e fundit. Ditën e sotme,...

Vrasja e kreut të Njësisë Kotë/ Gjykata merr vendimin, çfarë thanë në gjyq tre autorët

Gjykata e Shkallës së Parë në Vlorë ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg” për tre shtetasit e arrestuar për ngjarjen e ndodhur...

Shoqërohet djali i kreut të PD, policia pas protestës së opozitës: Ishte e papritur

Pak orë pas protestës, policia ka nisur shoqërimin e personave që kanë marrë pjesë në protestën e sotme të opozitës së bashkuar. Në deklaratën...

Mesazhi i fortë i kreut të FFK-së: Te Shqipëria s’ka konkurrencë, kush nuk e do Kosovën…

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka bërë një deklaratë për “Gazeta Olle” në lidhje me largimin e lojtarëve nga Kosova...

Vilë, dyqane dhe apartamente; vetingu zbardh pasurinë e kreut të Apelit Korçë Entela Prifti

Hetimi administrativ i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit ka nxjerrë në pah pasurinë marramendëse të gjyqtares Entela Prifti dhe familjarëve të saj, duke ngritur...

Video/Ofendime dhe fjalor banal, plas sherri mes policisë dhe kreut të PD-së Gramsh

Një ditë më parë, u raportua se kreu i PD-së në Gramsh, Elmas Haruni ishte shoqëruar në Polici, pasi ka kundërshtuar policinë. Por sot policia...

Klientit të tij nuk i futet ‘gjemb në këmbë’, avokati Maks Haxhia hedh akuza

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë kreun e Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedjen. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit në seancën e 8 qershorit...

Prova të reja/ Procesi ndaj ish-kreut të Burgjeve, 14 orë filmime për Artur Zoton

728 foto të shkëputura nga 140 orë pamje filmike të një kamere sigurie në Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, u administruan si prova të...

Basha i propozon kreut të PPE krijimin e një qeverie antimafia

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua në Bruksel me Presidentin e Partisë Popullore Europiane, Joseph Daul. Pozita e vështirë në të cilën...

Të fundit

“Foltorja sjell largimin e Bashës e Ramës”, Topalli mbështet Berishën

Ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli, ka deklaruar se “Foltorja” e Sali Berishës ishte iniciativa më e mirë që mund të ndodhte nga lideri historik i demokratëve....

“35 mijë euro kush vr*t Albin Kurtin”, policia rrethon banesën e kryeministrit

Forca të shtuara të policisë kanë qëndruar pranë shtëpisë së kryeministrit Albin Kurti, pas informacioneve për kërcënim. “Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye,...

U përurua në maj, Spitali Memorial i Fierit ka mungesë ilaçesh

Spitali Rajonal Memorial i Fierit hapi dyert për qytetarët në muajin maj të vitit 2021. Tashmë jemi në muajin tetor, dhe një qytetar nga...

Grabitësit në sulm në lagjen e ‘VIP-ave’, tentojnë të djegin dy mjete

Dy ditë më parë, persona të paidentifikuar kanë tentuar të djegin dy mjete të parkuara në rrugën e “Vilave” në fshatin Lundër, në periferi...

Greqi/ Tërmeti “zgjon” Kretën

Një tërmet me intensitet 3.9 të shkallës Rihter ka zgjuar mëngjesin e sotëm Kretën, në Greqi. Sipas Institutit Gjeodinamik grek, tërmeti u regjistrua rreth...