E martë, 22 Shtator, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

Kosovës

Si e “pushtoi” Turqia me 450 milionë euro ekonominë e Kosovës

Në tregun e Kosovës operojnë 725 kompani nga shteti i Turqisë, me një kapital prej rreth 1.2 miliard euro, tregojnë të dhënat zyrtare të...

Ambasadori palestinez në Serbi: Nuk do ta njohim Kosovën

Ambasadori palestinez në Serbi, Mohamed Nabhan, është shprehur se Palestina nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës. “Ne nuk e njohim Kosovën, jo vetëm shkaku...

Do të tërheqë njohjen e Kosovës? Zbulohet vendimi i qeverisë së ardhshme të Malit të Zi

Krerët e koalicioneve “Për Ardhmërinë e Malit të Zi”, “Paqja është kombi ynë” dhe “Bardh e zi” kanë vendosur që Mali i Zi të...

Sikur Kosovën ta njihte Izraeli

Nga Artan Fuga Në nënshkrimin e marrëveshjes midis Serbisë dhe Kosovës, anës tavolinës së Presidentit Trump në Uashington, në tekst nuk kishte sigurisht një artikull...

Kryeministri izraelit: Kosova, vendi i parë me shumicë myslimane me ambasadë në Jerusalem

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka reaguar pas njohjes së Kosovës, duke thënë se vendi tashmë do të hapë ambasadën e saj në qytetin e...

“Kufizimet në veri të Kosovës u vendosën nga Serbia”, Zemaj hedh poshtë pretendimet e Vuçiç

Ministri kosovar i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka hedhur poshtë pretendimet e presidentit Vuçiç se masat në veri të Kosovës ishin marrë me vendim të...

Haga mund të gjykojë gjithçka, por kurrë historinë e Kosovës

Nga Alfred Peza Njoftimi i Zyrës së Prokurorit Special në Hagë, për ngritjen e akuzave ndaj Presidentit të Kosovës Hashim Thaçi dhe Kryetarit të Partisë...

Mbledhje në mesnatë, qeveria Kurti shkarkon një bord

Qeveria në detyrë e Kosovës ka zhvilluar mbrëmjen e djeshme një mbledhje, ku ka miratuar vendimin për shkarkimin e bordit të drejtorëve të ndërmarrjes...

“Do kujtohet gjithmonë”, zyrtarët e lartë të Kosovës letër ngushëllimi familjes së Rikard Ljarjes

Ministrja e Kulturës në Kosovë, Vlora Dumoshi dhe ambasadori i Kosovës në Shqipëri, Nait Hasani i kanë dërguar një letër ngushëllimi familjes së Rikard...

Çështja e Kosovës/ Vuçiç: Serbia para ultimatumit

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq pohon se këtë vit Serbia do të përballet me një ultimatum për çështjen e Kosovës. „E sigurt është se...

Të fundit

ALARMANTE/ Arrihet rekordi i rasteve javore me koronavirus që nga fillimi i pandemisë

OBSH ka bërë të ditur se gjatë javës së kaluar u shënua rritje rekord e rasteve javore me Covid-19, në nivel global, ndërsa numri...

Grenell: Donald dhe Ivanka Trump do të vizitojnë Serbinë

Delegacioni amerikan është duke qëndruar sot në Serbi, pas vizitës së djeshme në Kosovë. Bëhet me dije se ata kanë mbajtur një takim me presidentin...

Qëllohet me thikë një 16-vjeçar në Sukth, dërgohet me urgjencë në spital

Një 16-vjeçar ka mbetur i plagosur ditën e sotme në Sukth, pasi është qëlluar me thikë. Elvin Zira, 16 vjeç, është transportuar me urgjencë në...

Kush janë 5 kandidatët në garë për kryetar të Bordit të AMF-së

Komisioni për Ekonominë dhe Financat zhvilloi një seancë dëgjimore me kandidaturat për pozicionin e Kryetarit të Bordit të Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare. Kandidatët që kishin...

Kosovë/ Asnjë viktimë nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Kosova ka shënuar një përmirësim të dukshëm të situatës nga pandemia, teksa në 24 orët e fundit nuk është shënuar asnjë viktimë nga koronavirusi. Gjithashtu,...