E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

KORONAVIRUSIN

Misteri i sindromës që po prek fëmijët pasi kalojnë koronavirusin

Një sëmundje misterioze që po prek disa fëmijë, një pjesë prej të cilëve me pasoja vdekjeprurëse dhe që mendohet të jetë e lidhur me...

Çdo të ndodhë më tej me koronavirusin? Ja cilët janë 4 skenarët e mundshëm

Nga Mara Magistroni “Galileonet.it” Skenarët që përshkruhen më poshtë, janë bazuar mbi njohuritë aktuale epidemiologjike, tek pikat e forta dhe të dobëta të vendeve anëtare...

“Gjyshja e hekurt”, 81-vjeçarja që mposhti koronavirusin në kohë rekord

Një grua italiane rreth moshës 82-vjeçare ka arritur ta mposhtë koronavirusin në kohë rekord. Armanda Bottini Campolunghi ishte shtruar në spitalin San Matteo në Pavia,...

Sa e përgatitur është Evropa për koronavirusin

Nga Ruairi Casey “Al Jazeera” Javën e kaluar, Evropa regjistroi më pak se 50 raste të koronavirusit të ri në 7 vende, me secilin që...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...