E hënë, 18 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

“Gjyshja e hekurt”, 81-vjeçarja që mposhti koronavirusin në kohë rekord

Një grua italiane rreth moshës 82-vjeçare ka arritur ta mposhtë koronavirusin në kohë rekord.

Armanda Bottini Campolunghi ishte shtruar në spitalin San Matteo në Pavia, pasi simptomat e koronavirusit i ishin shfaqur që para 26 shkurtit.

Familjarët e të moshuarës thanë se ajo vuante edhe nga diabeti i tipit dy. 81-vjeçarja, e cila mbush 82 vjeç në muajin prill iu nënshtrua një rehabilitimi, duke u kuruar me antiviralë. Mjekët i vunë asaj pseudonimin “gjyshja e hekurt”, pasi për habinë e të gjithëve trupi i saj filloi të reagonte pozitivisht ndaj trajtimeve.

Sipas tyre, ajo arriti ta mposhtë virusin në një kohë rekord dhe shtuan se ajo është gati të dalë nga spitali.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“U lodha, nuk dua të më shohë mami”, Semi shpërthen në lot para Donaldit

Semi ka patur një moment të tensionuar, pas izolimit brenda një shtëpie të monitoruar me kamera 24 orë. Shkëputja nga jeta e përditshme, duket...

Aksident i pesëfishtë në Durrës

Një aksident i pesëfishtë, fatmirësisht pa të lënduar ka ndodhur mëngjesin e sotëm në zonën e Currilave në Durrës. Një mjet me targa italiane, ka...

Bora Zemani shuan heshtjen për raportin mes Semit dhe Donaldit

Prej startimit të "Big Brother VIP", shumë është aluduar për një pëlqim të mundshëm ndërmjet Donald Veshajt dhe Semi Jaupajt. Mediat rozë kthyen në...

“S’ka vend për panik”, përfaqësuesja e IGJEUM flet pas tërmetit në Lezhë

Mbrëmjen e djeshme, vendi ynë u trondit nga një tërmet 4.5 Rihter me epiqendër në Lezhë. Sipas Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ishte me magnitudë...

Zgjedhjet/ Numërohen 99.8 % e votave në Kosovë

Deri në orët e para të ditës, janë numëruar 99.8 përqind e votave në komunat e Kosovës. Duke iu referuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve,...