E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

konventa

Kryemadhi shtyn konventën e LSI për shkak të pandemisë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi informoi se Konventa Kombëtare e partisë, nuk dot të mbahet më 5 dhjetor, ashtu siç ishte planifikuar. Kryemadhi u shpreh...

Kryemadhi: Rama doli kundër shqiptarëve, po i vë zjarrin gjithë rajonit

LSI po mban konventën “Dekada e Shpresës dhe Ndryshimit”. Në fjalën e saj, Kryemadhi është shprehur se kryeministri Edi Rama ka tradhtuar Kosovën për...

Meta: Zotohem, pas 24 korrikut s’ndikohem nga bindjet politike

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, mbajti fjalimin e tij në Konventën e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Konventa e LSI-së u mblodh për zgjedhjen e...

Të fundit

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...

Covid-19/ Brataj: Parashikohet një valë e re në vjeshtë

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj deklaroi se ka një parashikim, për një valë tjetër të Covid-19, gjatë stinës së vjeshtës. Deklarata e Brataj...