E shtunë, 8 Maj, 2021
13 C
Tirana

Etiketa

komisioneri

Tiranë, Varhelyi:  “Pa parlament të plotë nuk ecet drejt BE”

Komisioneri europian për Zgjerimin Oliver Varhelyi, tha sot në Tiranë se “pa një parlament të plotë nuk është e mundur të ecet drejt Bashkimit...

Komisioneri Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni dot drejt rrugëtimit të BE

Komisioneri i BE për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka dhënë një mesazh të qartë se Shqipëria pa një parlament të ri të plotë nuk ka...

Basha bisedë me komisionerin Hahn: Reforma në drejtësi, mbështetje maksimale

Gjatë një takimi të zhvilluar online me Komisionerin për Zgjerimin Johanes Hahn ku është folur për buxhetin dhe administratën , Kryetari i Partisë Demokratike,...

Rama i përgjigjet akuzave të Gjonit: Komisioneri është treguar gjithmonë i ndershëm në thënien e gjërave ashtu siç janë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave të deputetit Ralf Gjoni, teksa akuzoi komisionerin Oliver Varhelyi, se po gënjen në disa pika. Në kundërpërgjigje,...

Daçiç “sherr” me Komisionerin Evropian, e detyron të largohet nga takimi

Gjatë një takimi të Komisionerit Evropian për Politikat e Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Oliver Varhelyi, me kryeministren serbe Ana Brnabiç dhe ministrat e saj, ka...

“Jeni në zemër të integrimit”, Soreca bën lajmërimin e rëndësishëm

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka njoftuar se më datë 4 shkurt do të vijë në Tiranë presidenti i Parlamentit Evropian, David...

Hahn: Të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Komisioneri Johannes Hahn, deklaron se i gjithë rajoni i Ballkanit duhet të ndjekë shembullin e Maqedonisë së Veriut dhe të rrisë ritmin e reformave...

Tropojë/ Komisioneri kapet mat duke nxjerrë fletët e votimit nga kutia

Edhe pse pa opozitën incidentet në komisionet e Qendrave të Votimit nuk mungojnë. Në Tropojë në Qendren e Votimit, 440,  5 komisionerë  janë kapur mat...

Foto/ Komisioneri kapet ‘mat’ duke pirë birrë në qendrën e votimit

Komisioneri Rushit Huda është parë duke konsumuar birrë në ambientet e KZAZ-së nr.4625 në fshatin Rusan të Bashkisë Delvinë. Në një moment është kapur...

Negociatat/Hahn: Në maj japim rekomandim pozitiv

Gjatë fjalës së tij në Komisionin për Punët e Jashtme të Parlamentit Europian, komisioneri Johannes Hahn ka thënë se në muajin maj, Komisioni Europian...

Të fundit

Amnesty International i rikthen Navalnit statusin e “të burgosurit politik”

Amnesty International të premten i kërkoi falje kritikut të burgosur të Kremlinit, Alexei Navalny për heqjen e statusit të tij si "i burgosur i ndërgjegjes" dhe...

Milani gjen trajnerin e ri, ja kush projektohet në vendin e Piolit

Te Milani mund të ketë një tjetër ndryshim në pankinë pas atij të tetorit të vitit 2019, kur u largua Marko Xhampaolo. Tani radhën mund...

Dosjet/ Ja si CIA i përdorte pëllumbat si spiunë gjatë Luftës së Ftohtë

Dokumentet e de-klasifikuara vitet e fundit të Agjencisë Qendrore të Inteligjencës në SHBA (CIA), tregojnë përdorimin e pëllumbave-spiunë gjatë Luftës së Ftohtë. Në fakt,...

Salianji: Ata që ka Rama sot në lista, i janë lutur Bashës për të qenë në PD

Kandidati fitues për deputet në Korçë nga Partia Demokratika, Ervin Salianji i ka dalë në mbrojtje kryedemokratit Lulzim Basha, teksa theksoi se ai ka...

A bëhen njerëzit më fetarë në kohë krizash?

Nga: Danielle Tumminio Hansen “The Conversation” Feja e organizuar ka qenë në rënie për dekada me radhë në Shtetet e Bashkuara. Por gjatë pandemisë së...