E enjte, 20 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Rama i përgjigjet akuzave të Gjonit: Komisioneri është treguar gjithmonë i ndershëm në thënien e gjërave ashtu siç janë

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur kritikave të deputetit Ralf Gjoni, teksa akuzoi komisionerin Oliver Varhelyi, se po gënjen në disa pika. Në kundërpërgjigje, Rama tha se Komisioneri ka qenë një mbështetës i pakursyer i të gjithë vendeve të Ballkanit, dhe i Shqipërisë në procesin e përshpejtimit të rrugës për të negociuar anëtarësimin në BE. Kreu i qeverisë e ka përmbyllur fjalën duke nënvizuar se Oliver Varhelyi ka treguar ndershmërinë, duke i thënë gjërat ashtu siç janë.

“Që në sekondën e parë të fillimit të punës, Komisioneri ka qenë një mbështetës i pakursyer i të gjithë vendeve të Ballkanit dhe i Shqipërisë, në procesin e përshpejtimit të rrugës së çeljes së dyerve për të negociuar anëtarësimin në BE.

Siç do ta thotë vetë sot, nuk është mjaftuar vetëm me këtë aspekt të Komisionit, por është angazhuar për një plan masiv ekonomik. Ai ka treguar ndershmërinë e tij të thënit të gjerave ashtu siç janë, qoftë kur do na i thotë neve, qoftë kur i thotë për ne në Bruksel”, tha Rama.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha pritet me protesta në Laç, ndërhyn menjëherë policia

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, është pritur me protesta në qytetin e Laçit. Simpatizantë të Partisë Demokratike që nuk janë dakord me të, kanë...

Meta ia merr këngës me Bujar Qamilin në Shkodër (VIDEO)

Për pak çaste, kreu i shtetit ka harruar zhvillimet politike, duke iu dedikuar pak vetes. Presidenti Meta ia ka marrë këngës me këngëtarin e...

Përplasja te “5 Maji”, Rama: E mira e përbashkët nuk merret peng nga askush

Dje nisi aksioni për shembjen e banesave në lagjen “5 maji” në Tiranë. Forcat policore rrethuan zonën, pasi një pjesë e banorëve kundërshtuan shembjen...

Donaldi shpallet banori më i padëshiruar në “Big Brother” (VIDEO)

Dje në "Big Brother Vip", banorët zhvilluan një spektakël, ku secili rrëmbeu nga një çmim. Pas spektaklit, Egzona si moderatore i ndau çmimet, ku...

Shpërthimi në Tonga, 500 herë më i fuqishëm se bomba atomike e Hiroshimës

Kombi i vogël ishullor i Tongës humbi një nga ishujt e tij më të vegjël, pasi një shpërthim gjigant vullkanik copëtoi tokën në copa...