E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Etiketa

koha

Moti për sot, 25 maj 2021/ Si do të jenë temperaturat

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do...

Basha i përgjigjet Ramës nga Saranda: Koha jote ka mbaruar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzimm Basha i ka mbyllur derën kryeministrit Edi Rama, për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të 25 prillit. Nga Saranda, ku zhvilloi...

Koha që Kosova të sigurojë pavarësinë e saj të vërtetë

Nga: Dr.Alon Ben-Meir “Eurasia Riview” Asnjë i huaj nuk duhet që t’i këshillojë qytetarët e Kosovës se për kë të votojnë në zgjedhjet parlamentare të...

Meta: Koha nuk pret, të kthejmë shpresën për rininë dhe për të gjithë shqiptarët

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka kujtuar vizitën e Papa Fraçeskut në Shqipëri, 6 vite më parë. Përmes një postimi në Facebook, kreu i shtetit...

Pse koha për hapjen e listave është tani

Nga Alfred Peza Parlamenti është më pranë se kurrë, miratimit të vendimit për hapjen e listave të kandidatëve për deputetë, si një nga hapat më...

Shengeni sërish në fuqi

Prej ditës së hënë janë hequr kontrollet kufitare në vendet e Bashkimit Evropian. Gjermanët dhe francezët që jetojnë afër kufirit i janë gëzuar këtij...

Pse koha nuk i shëron të gjitha plagët

Nga Marie Lundorff “The Week” Është një fakt tragjik i jetës, që shumica prej nesh do të përjetojë një ditë humbjen e një njeriu të...

Debati i fortë me Alfred Pezën, Bejtja: Atij i matet koha, ka fut kasetën

Debatet në studiot televizive vazhdojnë të “prodhojnë” përplasje të forta mes gazetarëve. Këtë të mërkurë në Abc News pati një përplasje mes gazetarit Andi...

Protesta/ “Asnjë hap pas”, Basha: Ka ardhur koha e shqiptarëve (Video)

Një ditë para protestës së shtatë kombëtare të opozitës së bashkuar, kreu i PD-së, Lulzim Basha iu është drejtuar me një tjetër thirrje qytetarëve,...

“Panucci diktator”, Hysaj flet hapur: Koha ime te Napoli ka mbaruar

Elseid Hysaj, kritikoi ashpër ish-trajnerin e Shqipërisë, Kristian Panuçi, ku në një intervistë për “Supersport”, flet edhe për të ardhmen e tij tek Napoli. FILLESAT –...

Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...