E martë, 1 Dhjetor, 2020
0 C
Tirana

Etiketa

KE

Vala e dytë e Covid, Komisioni Europian: Rrezikohet rimëkëmbja e ekonomisë

Vala e dytë e Coronës që ka përfshirë të gjithë Europën rrezikon rimëkëmbjen e ekonomisë, konstaton Komisioni Europian në Bruksel. Prognozat janë pesimiste. Sipas Komisionerit...

Raporti i KE: Në Shqipëri, borxhi kërceu në 81.5% të PBB-së

Shpërthimi i COVID-19 dhe masat për të kontrolluar përhapjen e tij kanë ndikuar rëndë në ecurinë ekonomike në tremujorin e dytë të vitit 2020...

Covid në KE, vetëkarantinohet Presidentja Ursula Von der Leyen

Presidentja e Këshillit Europian, Ursula Von der Leyen është vetëkarntinuar për shkak se një anëtar i stafit të saj rezultoi me Covid-19. Lajmin e bëri...

Komisioneri Varhelyi sot në Tiranë, zbardhet agjenda

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të Mirë në Bashkimin Europian, Oliver Varhelyi, do të zhvillojë sot pasdite një vizitë zyrtare në Tiranë. Zyrtari i lartë...

KE jep lajmin e mirë për Shqipërinë/ Varhelyi: Po konsiderohet hapja e negociatave

Komisioneri për Zgjerimin në BE, Oliver Varhelyi, ka folur sot gjatë konferencës për paketën e zgjerimit të BE 2020 dhe Planin e Investimeve për...

Progres raporti i KE për Shqipërinë: Nuk ka negociata pa Gjykatë Kushtetuese

Komisioni Europian pritet të prezantojë sot planin ekonomik të investimeve sa i takon vendeve të rajonit dhe Shqipërisë. Paketa i nënshtrohet aprovimit nga Kolegji i...

Presidentja e KE, Ursula Von der Leyen del negative në testin për Covid-19

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se ka dalë negative në testin për koronavirus. Por, do të vazhdojë të vetizolohet deri të...

Turqia dhe Bjellorusia “shpëtojnë” nga sanksionet për shtatorin, shtyhet mbledhja e KE-së

Takimi special i Këshillit Evropian është shtyrë me 1 javë pasi kreu i kësaj organizate, Charles Michel, është prekur nga koronavirusi dhe ndodhet në...

BE publikon listën e re, ja vendet që do të lejohet udhëtimi

Këshilli Evropian ka azhurnuar listën e vendeve jashtë BE-së, për të cilat do lejohen udhëtimet. Për të gjitha vendet e Ballkanit Perëndimor kufijtë do të...

Balla komenton raportin e Komisionit Evropian

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka komentuar përfundimet e raportit të KE-së, duke i cilësuar ato pozitive për vendin tonë. Përmes një...

Të fundit

Humb garën e Bahrain/ Kampioni i F1 del pozitiv me Covid

Lewis Hamilton është personazhi i radhës që është infektuar me COVID-19. Shoferi i Mercedesit, në analizat e fundit ka rezultuar pozitiv, e për rrjedhojë...

“Maradona ishte përdhunues”, futbollistja: Ai ka dhunuar gratë (FOTO)

Në kohën kur e gjithë bota ka përkujtuar legjendën e futbollit Diego Armando Maradona, ka nga ato personazhe që kanë shprehur haptazi urrejtjen dhe...

I zunë pritë sapo doli nga banesa, 40-vjeçari plagoset me dy plumba në bark

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Balldre të Lezhës. Policia ka indentifikuar të plagosurin, shtetasin Hilë Gjini. Ngjarja ka...

“Ti shkon me meshkuj për një kafe”, konkurrentët largohen live nga emisioni

Gjatë puntatës së djeshme në ‘Për'puthen’, moderatorja u detyrua të mbyllte emisionin pa djemtë dhe vajzat, pas një sherri që shpërtheu në studio. Një sherr...

Turqia shtrëngon masat, orë policore çdo natë e mbyllje totale gjatë fundjavës

Rastet me koronavirus kanë sjellë vështirësi për sistemin shëndetësor. Ndodhur në kushtet kur vala e pandemisë po sjell një fluks të shtuar të të...