E martë, 29 Shtator, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

kanë

Reali pendohet që nuk e mori, ja prapaskenat për Haland

Erling Braut Haland,u bë i njohur për futbollin botëror në 30 majin e fitit të kaluar. Ai shënoi 9 gola në ndeshjen 12-0 kundër...

Si kanë ndryshuar çmimet e apartamenteve në Tiranë në 15 vitet e fundit

Tregu i pasurive të palujtshme në Shqipëri ka pësuar një zhvillim dinamik ndër vite, duke iu përgjigjur njëkohësisht edhe tendencave ekonomike dhe demografike. Keydata...

Komunistët e Ramiz Alisë kanë bërë të vetmet zgjedhje të lira në Shqipërinë e pas vitit 1991

Nga Spartak Ngjela/ Përgjimet dhe çështja e demokracisë dhe votës së lirë në Shqipëri. Përgjimet duhet të vijojnë të botohen. Kjo është ndihmë që po i...

“Dy persona më kanë hyrë në shtëpi”, policia arreston hajdutin në Divjakë

Policia ka vënë në pranga një 20-vjeçar i cili tentoi të vidhte një banesë në Divjakë. Ka qenë bashkëpunimi me qytetarët që ka vënë...

“Çfarë ndodh pas 30 qershorit”, Rama: Ja pse kanë frikë Berisha, Meta, Basha dhe Kryemadhi

Kryeministri Edi Rama vazhdoi edhe sot takimet elektorale për zgjedhjet e 30 qershorit. Nga Maliqi ku prezantoi kandidatin e PS, Gëzim Topçiun, i cili...

“Paguhen për të vënë maskat”, Rama: Saliu, Iliri, Luli, fallxhorja e kanë tmerr të…

Nga Roskoveci, kryeministri Edi Rama deklaroi çdo gjë mund të diskutohet por 30 qershori jo. Ai tha se opozita po bën çmos për të...

“S’kanë faj që kanë…”, Rama mesazh deputetëve pas miratimit të rezolutës

Kryeministri Edi Rama pas mbylljes së seancës së sotme parlamentare ku u zhvillua për 5 orë një mocion me debat dhe u mbyll me...

Duka i përgjigjet Dakos: Se çfarë të kanë bërë ata ty fizikisht, e di gjithë Durrësi

Agron Duka i është përgjigjur deklaratave të bëra nga Vangjush Dako, i cili e ka cilësuar kreun e PAA si të paaftë për të...

Rruga e Shqipërisë drejt BE, Rama për “Die Welt”: Bëmë reforma që vendet negociuese s’i kanë

E përditshmja e madhe gjermane, “Die Welt”, ka publikuar ditën e sotme një botim special të përbërë nga më shumë se 20 artikuj dhe...

“I kanë goditur me qytë revolveri”, publikohen fotot e protestuesve nga spitali

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar fotot e disa prej protestuesve të opozitës që janë plagosur në protestën e djeshme. Pamjet janë të rënda, pasi protestuesit,...

Të fundit

“I thashë të zhdukej për 6 muaj”, Berisha rrëfen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e Azem Hajdarit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar detaje të tjera lidhur me ngjarjet që kanë ndodhur para ekzekutimit të liderit të lëvizjes studentore, Azem Hajdari. Në një...

Aksident në Durrës/ Njëra prej makinave përfundon në lumë, 3 të plagosur

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme në Sukth të Durrësit, teksa tre persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30, teksa...

Dënohet me 4 vjet burg ish-ministrja e Brendshme e Maqedonisë së Veriut

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut, Gordana Jankullovska, të hënën në mbrëmje është dërguar në burg për vuajtjen e dënimit prej...

Moti i keq në Greqi, zhduken 3 persona në ishullin Mitilini

Tre persona rezultojnë të zhdukur në Greqi, pas përmbysjes së një varke peshkimi në ishullin e Mitilinit. Varka në të cilën ata ndodheshin, u përmbys...

Pandemia, 14 lojtarë dhe anëtarë të stafit të Genoa-s pozitivë me C*VID-19

14 lojtarë dhe anëtarë të klubit të Xhenovas kanë rezultuar pozitivë me COVID-19. Fillimisht u shfaq pozitiv portieri Perin dhe Schone por tashmë mediat italiane...