E martë, 20 Tetor, 2020
17 C
Tirana

Reali pendohet që nuk e mori, ja prapaskenat për Haland

Më të lexuarat

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

A do të ketë një mbyllje të dytë? ISHP në prag të masave të forta shtrënguese

Autoritetet në Shqipëri kanë përsëritur gjatë ditëve të fundit se gjithmonë po tentohet që Shqipëria të mos izolohet, ndërsa pasojat do të ishin fatale....

Makina e gazetarit shqiptar bëhet shoshë nga plumbat, dalin pamjet e rënda

Gazetari i portalit “Reporteri” në Kosovë, Shkumbin Kajtazi, gjatë mesnatës është përballur me një sulm të rrezikshëm. Ndaj mjetit të tij është qëlluar me rreth...

“Shqipëria do të izolohet më 23 tetor”, Alfred Cako bën parashikimin e frikshëm

Konspiracionisti Alfred Cako ka bërë një parashikim të frikshëm, ku sipas tij, vendi ynë do të përjetojë një karantinë të dytë. Ndonëse ende nuk...

Naftëtarët refuzojnë Ramën: Nuk dalim nga greva pa ardhur këtu e pa marrë pagat

Grevistet naftëtarë nuk kanë vonuar përgjigjen për kryeministrin Edi Rama, pas ftesës së këtij të fundit për bisedime. Ata nuk e pranuan thirrjen e tij,...

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Bum infektimesh në Shqipëri, 3 të vdekur nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Situata me pandeminë në Shqipëri nuk po njeh shenja përmirësimi. Edhe ditën e sotme ka patur një bum të infektuarish. Tre persona kanë humbur jetën...

Shtëpi 500 mijë euro në Palasë? Basha i përgjigjet Braçes

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar pas akuzave të zv.kryeministrit Braçe se ai ka blerë shtëpi në Palasë në vlerën e 500,000 eurove. Basha...

Meta me tone të ashpra ndaj Bashës: Thuaji popullit tënd që je peng dhe vazhdo

Deklarata e kreut të PD, Lulzim Basha se Meta për opozitarin, aq sa unë bëj presidentin, ka sjellë reagimin e ashpër të kreut të...

Specialisti shqiptar thotë se virusi do zhduket, nëse mbajmë maska për 6 javë

Çdo ditë e më shumë mjekët kërkojnë nga ana e qytetarëve disiplinim dhe mbajtjen e maskave, si një mënyrë për të penguar transmetueshmërinë e...

Erling Braut Haland,u bë i njohur për futbollin botëror në 30 majin e fitit të kaluar. Ai shënoi 9 gola në ndeshjen 12-0 kundër Hondurasit në Botërorin U-20. Nga ajo ditë dhe deri sot, e gjithë bota flet për të. Është i gjatë 1.94 metra, por koordinimi i lëvizjeve të tij është spektakolar dhe kjo e bën një lojtar të veçantë.

Ai nisi të shkëlqente me skuadrën e Salzburg Austri duke tërhequr vëmendjen e shumë skuadrave të mëdha në Europë. Mes tyre ishte edhe Real Madrid, i cili në mënyrë befasuese vendosi që ta braktiste këtë pistë për të transferuar Luka Joviç për 60 milionë euro. Nuk besonin shumë te Haland dhe i trembeshin faktit që mund të ishte thjesht një zbulim që do të zgjaste pak kohë.

Por talenti norvegjez u transferua te Borussia Dortmund për 20 milionë euro dhe 23 të tjera komisione për babanë dhe agjentin e tij. Që në ndeshjet e para, norvegjezi i dha të drejtë skuadrës gjermane. Që në debutim shënoi 3 gola duke u futur në fushën e lojës në minutën e 57-të. Nga ajo sfidë dhe deri tani, nuk është ndalur kurrë. Ai ka shënuar 12 gola në 11 ndeshje, 40 në total në 33 sfida duke llogaritur edhe ato të Salzburg gjatë këtij sezoni.

Lexo edhe :   Mbape apo Haland? Real Madrid merr vendimin e bujshëm

Nuk ka asnjë problem që mund ta pengojë transferimin e tij te Reali, duke qenë se UEFA i lejon lojtarët të luajnë në Champions League me dy skuadra të ndryshme. Haland është një nga lojtarët e vetëm që bind drejtuesit, sepse të tjerët si Lewandowski dhe Cavani janë në moshë të madhe, Kane është i shtrenjtë, Icardi mbetet në një situatë të pakuptueshme dhe për Lautaron duhet një luftë e madhe me Barcelonën.

Lexo edhe :   Mbape apo Haland? Real Madrid merr vendimin e bujshëm

Kjo do të thotë se të gjitha rrugët e çojnë Realin te Haland. Për më tepër, Mino Raiola përpara disa ditësh tha se do t’i çonte Realit një lojtar të madh. Ndoshta është Haland. Mbetet për tu parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vrasja e biznesmenit në Himarë, gjykata jep vendimin për Kliti Lekën

Gjykata e Vlorës ka vendosur arrest me burg për Kliti Lekën, si personi i dyshuar për vrasjen e biznesmenit të ndërtimit Nikollaq Goro. Si shkak...

Idrizi: Rama s’ka këllqe t’i thotë Greqisë që të heqë ligjin e luftës, turp

PDIU ka protestuar para Ministrisë së Jashtme, në kuadër të vizitës së Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias. Kreu i kësaj force politike, Shpëtim Idrizi...

Arrestohet kreu i Vetëvendosjes në Shqipëri, lëvizja: Rama politikë të fëlliqur

Vizita e Ministrit të Jashtëm grek, Nikos Dendias në Tiranë, ka nxitur protestë nga PDIU, ku disa persona u shoqëruan nga policia, në përpjekje...

Meta kundër gjobave për maskat, Rama: Helmon popullin për SHPK-në e tij

Kryeministri Edi Rama, i është përgjigjur deklaratës së presidentit Ilir Meta, se gjoba për mosmbajtjen e maskës, është shantazh ndaj të drejtave të njeriut. Nga...

Covid-19, Rama: Nuk duam të mbyllemi për herë të dytë, vendosni maskën

Shqipëria po përballet me një shtim të rasteve me Covid-19, ndonëse prej disa ditësh, vendosja e maskës është bërë e detyrueshme në çdo ambient. Kreu...