E premte, 10 Korrik, 2020
18 C
Tirana

Fjalët e lamtumirës, 39-vjeçari i infektuar: As armikut s’do ja dëshiroja

Më të lexuarat

“Çdo veprim i njëanshëm do të përbënte prishje të marrëveshjes”, PD i përgjigjet Ramës

Partia Demokratike i ka kthyer përgjigje ftesës së kryeministrit Rama, i cili u shpreh i gatshëm për të arritur konsensus me opozitën jashtë parlamentare....

Ngjela: Me lista të hapura, Sokol Olldashi e rrëzon sërish Bashën nga PD

Avokati i njohur, Spartak Ngjela, shprehet se korrupsionit të lartë shtetëror po i vijnë tre kërcënime: reforma në drejtësi, reforma antikorrupsion dhe reforma e...

Presidenti i infektuar hoqi maskën në konferencë! Gazetarët, zero tolerancë ndaj tij

Presidenti i Brazilit Jair Bolsonaro para disa ditësh konfirmoi se ishte infektuar me koronavirus. Rikujtojmë se herë pas here ai injoronte pandeminë duke thënë se...

Pandemia/ Italia mbyll kufijtë me 13 vende

Ministri italian i Shëndetësisë, Roberto Speranza, ka publikuar listën e 13 vendeve me të cilat Italia do të mbyllë kufijtë. Në listën e publikuar nga...

Ishte shpallur i humbur, kryebashkiaku gjendet i pajetë në një mal

Kryebashkiaku i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Park Won-soon, është gjetur sot i pajetë nga policia pak orë pasi u shpall i humbur. Ishte vajza...

Meta publikon fotot me Thaçin nga Gjiri i Lalzit, ja kush tjetër ishte me ta

Presidenti Ilir Meta ka publikuar foto nga takimi në Gjirin e Lalzit me homologun e tij kosovar, Hashim Thaçi. Nga fotot e publikuara nga kreu...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Pamje të rralla/ Ndodh 1 në 80 mijë raste, vjen në jetë fëmija me ‘këmishë’ (FOTO)

Një foshnje në maternitetin ‘Koço Gliozheni’ në kryeqytet, ka lindur i mbështjellë me qese amniotike, që në gjuhën popullore cilësohet si 'i lindur me...

“Do ta rikthejmë Milanin në një superfuqi”, zyrtari i njohur shpalos planin që ka

Për hir të së vërtetës performanca e Milanit këto kohët e fundit nuk ka qenë shumë e kënaqshme! Të shumtë janë personat që thonë se...

Djali i saj u gjet i vetëm në varkë, zhduket aktorja e njohur amerikane

Aktorja e njohur amerikane, Naya Rivera, është shpallur e humbur pasi djali i saj i vogël u gjet i vetëm në një varkë në...

Një baba 39-vjeçar ka lëshuar një apel të fortë ndaj të gjithë qytetarëve të cilët kanë injoruar çdo këshillë, për tu mbrojtur nga koronavirusi.

Matt Dockray, i sëmurë prej tre javësh, ndodhet në gjendje të rëndë për jetën. Virusi vdekjeprurës Covid-19 i ka shkatërruar mushkëritë. Ai ka bërë një thirrje për të gjithë popullin britanik, që të dëgjojnë qeverinë dhe të qëndrojnë të mbyllur në shtëpi.

Pasi gjendja e tij erdhi duke u rënduar, ai regjistroi një video të lamtumirës për gruan dhe fëmijën e tij. Madje ai thotë se gati ishte dorëzuar, për shkak të dhimbjes dhe frikës.

“Unë kam qenë i sëmurë për tre javë, nga një kollë e lehtë ditën kur pashë futboll në Wembley më 1 mars, deri në të dridhura, ethe dhe dhimbje koke… Nga dita në ditë, ndjehesha keq, por vazhdoja si një hero i vërtetë, duke injoruar çdo këshillë familjare. Mjekët më pyetën nëse kisha qenë në Kinë, dhe kjo ishte e mjaftueshme për të mos pranuar COVID-19 dhe ata të më thoshin se mund të kem një virus sezonal, duke më dhënë disa antibiotikë”, ka shkruar ai në Facebook.

39-vjeçari paralajmëron të gjithë pa përjashtim, se askush nuk është i pathyeshëm, ndaj duhet ta mendojnë seriozisht këtë gjë.

“Ata që më njohin mua, e dinë se më pëlqejnë sfidat, dhe që nga ai moment kam luftuar me çdo frymë, me premtimin se do ja dal, do qëndroj zgjuar për ta luftuar këtë virus me gjithçka mundem. Tre ditë më vonë, unë kam filluar të stabilizohem, nuk është se jam duke u bërë shumë më mirë, thjesht se nuk po përkeqësohem. Më jepni mundësinë të paralajmëroj secilin prej jush që mendon se janë të pathyeshëm, ose që shkelin çdo këshillë për të dalë pa asnjë arsye.

Lexo edhe :   Pandemia/ Ushtria gjermane stërvit qentë për të identifikuar të infektuarit
Lexo edhe :   Pandemia/ Si të mbroni shëndetin mendor

Për të gjithë ata që mendojnë se ata thjesht mund të marrin një kollë dhe simptoma të buta, ose që mendojnë se e kanë pasur atë, kështu që ata do të jenë mirë, ju lutemi mos u bëni idiotë. Unë nuk do ta dëshiroja këtë as armikut. Unë madje regjistrova një video për gruan dhe fëmijën tim për t’i dhënë lamtumirën, sepse në një moment gati u largova për shkak të dhimbjes dhe frikës”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dalin rezultatet e tamponëve, zbulohen emrat e 3 lojtarëve të Partizanit që janë infektuar

Partizani ka marrë përgjigjet për pjesën më të madhe të lojtarëve, të cilët kanë bërë testet për COVID-19. Tre futbollistë të tjerë kanë dalë...

Detajet/ Gjendet një trup i pajetë brenda Portit në Durrës

Në orët e para të ditës është gjetur trupi i pajetë i një personi në Durrës, brenda rrethimit të Portit. Duke iu referuar të dhënave...

‘Çmenden’ temperaturat, parashikimi i motit për sot

Sipas MeteoAlb, masat ajrore të ngrohta mbeten prezente në vendin tonë, duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese. Ndërsa në zonat malore parashikohet të...

Po fliste me Princin Charles, punonjësit të supermarketit i bie të fikët (Video)

Mediat britanike së fundmi kanë publikuar një video, ku shfaqet një punonjës supermarketi të cilit i bie të fikët teksa bashkëbisedonte me Princin Charles. Ky...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...