Shqipëri – Angli, yjet e Premier Ligës tepër të fortë për ne

Shqipëria ka humbur në Air Albania Stadium ndaj Anglisë me rezultatin 2-0.

Një gol nga Kane me kokë në pjesën e parë dhe një tjetër nga Mount në të 63-ën që asistuan njëri-tjetrin vunë në gjumë Shqipërinë.

Djemtë e Edi Rejës e nisën mirë takimin duke mbrojtur me vetëbesim por një gol me kokë i Harry Kane duket se zhbëri tërë atmosferën e mirë tek kuqezinjtë.

Anglia fiton ndeshjen e dytë në grup ndërsa Shqipëria ka detyra shtëpie me San Marinon në ndeshjen e tretë.