E hënë, 20 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Merkato/ Transferimi i dytë më i shtrenjtë në histori? Guardiola do Harry Kane

Tuttomercato.web

Bombë nga Anglia, në lidhje me të ardhmen e Harry Kane. Sipas The Sun, Manchester City ka Harry Kane në shënjestër dhe do t’i paguajë Tottenhamit një shifër afro 185 milion euro. Sipas tabloidit anglez, presidenti i Tottenhamit Daniel Levy i ka dhënë dritën jeshile operacionit, me “Qytetarët” që tani vetëm duhet të gjejnë një marrëveshje me sulmuesin.

Lajmi mbërriti dje në mbrëmje. Me Harry Kane që duket shumë afër transferimit tek Manchester City për rreth 185 milion euro. Siç raportohet nga edicioni i sotëm i Sun, transferimi i sulmuesit anglez për tek ‘banda’ e Guardiolës do të ishte transferimi i dytë më i shtrenjtë në historinë e futbollit pas Neymarit tek PSG, 220 milion euro, dhe lë pas Mbappé tek Parisi për 180 milion euro.

Si ta zëvendësojmë Harry Kane? Kjo është pyetja që i bëjnë vetes ata të Tottenhamit. Megjithatë, drejtori sportiv Paratici nuk do të qëndrojë duarkryq dhe tashmë po mendon të zëvendësojë kapitenin e tij. Sipas raporteve nga Daily Star, zgjedhja mund të jetë Antoine Griezmann nga Barcelona./TIRANA TODAY SPORT

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Tashmë ka një datë, ja kur do martohet Rudina Dembacaj me Mark Frrokun

Aktorja e njohur e humorit, Rudina Dembacaj, pas shumë aludimesh për një dasmë të mundshme me Mark Frrokun, tashmë ka zbuluar çdo gjë. Një ftesë...

Serbët bllokojnë rrugën, pas vendimit të Kosovës për reciprocitetin e targave

Mëngjesin e sotëm, në pikat kufitare policia e Kosovës u ka hequr targat të gjitha makinave nga Serbia, dhe i ka pajisur me targa...

Reciprociteti i targave/Kurti: S’ka për qëllim destabilizimin

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur nga Kuvendi për reciprocitetin e vendosur për targat e automjeteve. Gjatë seancës së sotme parlamentare, Kurti theksoi...

Shërbimet sekrete zbulojnë planin/ Parandalohet ekzekutimi i Zoran Zaev

Shërbimet sekrete greke dhe qeveria parandaluan një atentat ndaj kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, disa muaj pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës...

Në politikën gjermane nuk përfaqësohen sa duhet migrantët

"What's your Heimat?" - cili është atdheu juaj u pyet W. Michael Blumental, drejtori që themeloi Muzeun Hebre në Berlin në vitin 2014. Për...